Arkasında Warren Buffet’ın olduğu Nubank, nucoin’i açıkladı

Brezilyalı dijital bankacılık startup'ı olan Nubank, geçtiğimiz sene açıkladığı nucoin'i resmen çıkardığını duyurdu. Yapılan resmi açıklamada coin'in Polygon ağı üzerinde üretileceği ve banka dışındaki cüzdanlara aktarılamayacağı belirtildi.

finans

2021 yılında halka arz olan ve Warren Buffet’ın sahibi olduğu firma Berkshire Hathaway’in 500 milyon dolarlık hisse aldığı Brezilya merkezli Nubank, 2022’nin ekim ayında duyurduğu nucoin’i resmen açıkladı.

Müşterilere hiçbir ek maliyet getirmeyecek olan ve Polygon ağı üzerinde çıkarılacak olan nucoin’in sadakat puanları kazanma amacıyla çıkarıldığı ve sistem dışındaki cüzdanlara da çekilemeyeceği bilgisi verildi.

100 milyon adet nucoin ihraç edilmesine karar verilirken bu rakamın %80’lik kısmı da son kullanıcılar ve protokole katılacak olan şirketlere airdrop şeklinde verilecek. Nucoin işlemleri ayrıca Nubank’ın uygulamasında kripto paraların alınıp satılmasıyla aynı şekilde yapılabilecek. Sonuç olarak ikinci bir piyasa olmayacak.

Kazandıkları nucoin’leri dondurma hakkına da sahip olacak müşteriler bunu yapmaları durumunda gelecek dönemde daha fazla ödül kazanma fırsatı elde edecekler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl