arkham coin nedir

Kripto dünyasının hızla geliştiği ve çeşitlendiği bir çağda, bu karmaşık ağı anlamak ve kripto paralar hakkında detaylı araştırma yapmak her zamankinden daha zor hale geldi. Bu karmaşıklığın içerisinde Arkham Coin (ARKM), kripto alanında bir devrim yaratma potansiyeli taşıyan yeni bir teknoloji sunuyor. Peki, Arkham Coin nedir ve kripto dünyasına ne gibi bir değer katabilir?

Arkham coin nedir?

Arkham coin nedir? Arkham, yapay zeka (AI) kullanarak blockchain ve on-chain verilerini anonimleştiren bir blockchain analiz platformudur. Platform, iki ana bileşenden oluşur: Analitik Platform ve Intel Exchange.

Analitik Platform, çeşitli varlıklar, borsalar, fonlar, balinalar ve jetonlar hakkında derinlemesine analiz sunar. Intel Exchange ise kullanıcıların adres etiketleri ve diğer bilgileri ödül, açık artırma veya DATA Programı aracılığıyla alıp satmasına imkan tanır.

Okumadan Geçmeyin! | 430 yıllık bankadan rapor: Kriptoda yeni ralli 4 ay içinde başlayabilir

Çalınan fonları takip etmek, dolandırıcıları tespit etmek, karşı tarafları doğrulamak, işlemleri denetlemek, bilgisayar korsanlarını araştırmak gibi çeşitli amaçlar için Arkham’ın platformunda bulunan bazı özelliklerdendir.

Platformun bu özellikleri, kripto suçlarının ve dolandırıcılıkların çoğalmasına karşı mücadeleye yardımcı olabilir.

Arkham hakkında daha fazla bilgi için Arkham Whitepaper’ı okuyabilirsiniz!

Arkham coin’in sahibi kim?

Arkham Intelligence, kripto para piyasalarında deneyimli bir girişimci olan Miguel Morel tarafından 2020 yılında kuruldu.

Ayrıca Arkham birçok yatırımcıyı da bünyesinde bulunduruyor.

Bu yatırımcılar arasında açıklanmayan bir OpenAI Kurucu Ortağı, Palantir Kurucu Ortağı Joe Lonsdale, Tim Draper, Wintermute, GSR ve Geoff Lewis gibi isimler yer alıyor. Sonuç olarak Arkham, kripto alanının önde gelen yatırımcılarından bir kısmını kendine çekmeyi başardı diyebiliriz.

Arkham’ı benzersiz kılan nedir?

Arkham’ın (ARKM) piyasadaki birçok diğer kripto para biriminden ayrıştığını belirtebiliriz. Birazdan bahsededğimiz bu üç özellik Arkham’ı diğer projelerden farklı kılıyor.

Toplam Kapsam ve Çoklu Zincir Entegrasyonu, Varlık Tabanlı İstihbarat ve Merkezi Olmayan İstihbarat Ekonomisi.

Toplam Kapsam ve Çoklu Zincir Entegrasyonu (Total Coverage and Multi-Chain Integration), Arkham’ı öne çıkaran ilk özelliktir. Neredeyse bütün kripto paralar ve blok zincirleri üzerinde geniş kapsamlı bir analitik sağlama yeteneği, Arkham’ı sınırlı veri kaynaklarına ya da belirli blok zincirlerine odaklanan diğer platformlardan farklı kılar.

Bu özelliği, Arkham’ın tescilli yapay zeka sistemi ULTRA ile gerçekleştirir. ULTRA, çeşitli zincirlerden veri toplar ve işler, böylece kullanıcıların kripto ekosisteminin kapsamlı bir görünümünü analiz etmelerine ve değerli içgörüler kazanmalarına olanak tanır.

İkinci benzersiz özelliği Varlık Tabanlı İstihbarattır. Bu özellik sayesinde Arkham, gerçek dünyadaki kişileri, kripto adresleri ile bağdaştırır ve kripto para ağlarının etkinliğini ölçmeye yardımcı olur.

Üçüncü ve belki de en ilgi çekici özellik ise Merkezi Olmayan İstihbarat Ekonomisidir. Bu, Arkham Intel Exchange ile mümkün hale gelir, bu sayede kullanıcılar yerel para birimi ARKM’yi kullanarak kripto paraların etkinliği hakkında bilgileri alıp satabilirler.

Sonuç olarak, bu üç özgün özellik – Toplam Kapsam ve Çoklu Zincir Entegrasyonu, Varlık Tabanlı İstihbarat ve Merkezi Olmayan İstihbarat Ekonomisi – Arkham’ı diğer kripto para birimlerinden ayırır ve kullanıcılarına bu alanda yeni ve değerli fırsatlar sunar.

ARKM coin arzı

Dolaşımda toplam 1.000.000.000 ARKM jetonu bulunmakta olup, ilk dolaşımdaki arz, Binance Launchpad satışından ve topluluk ödüllerinden gelen %15’tir.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl