Asya’nın kripto merkezi Singapur’da Ethereum, Bitcoin’i geçti!

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan ve kripto paralardaki regülasyonlar sebebiyle Asya'nın kripto merkezi olarak da görülen Singapur'da yapılan bir ankete göre ülkede en popüler kripto para Ethereum. İkinci sırada ise Bitcoin bulunuyor.

bitcoin-ethereum

Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerin kurduğu kripto para borsası Gemini, finans platformu Seedly ve bilgi platformu CoinmarketCap, dünyanın finans merkezlerinden ve en zengin ülkelerinden biri olan Singapur’da bir kripto para anketi düzenlediler.

3. sırada Cardano var

4 bin kişiye sorulan sorular çerçevesinde yapılan ankette en popüler kripto para Ethereum çıkarken, ikinci sırada ise Bitcoin vardı. Kripto yatırımcılarının yüzde 78’inde Ethereum varken, bu oran Bitcoin için ise yüzde 69. Son dönemin, açıklanması beklenen güncellemeyle beraber yükselişe geçen kripto parası Cardano (ADA) ise yüzde 40’lık oranla en çok alınan üçüncü kripto para.

Pandemiyle birlikte artış var

29 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında yapılan ankete göre; yanıt verenlerin yüzde 67’lik kısmı yatırımları içinde kripto para da bulundurıyorlar. Bu yüzde 67’nin 3’te 2’lik bölümü ise pandemi döneminde kripto para yatırımlarını daha da artırdıklarını belirttiler.

Yatırım yapmayanların sebebi bilgisizlik

Kripto paralara hiç yatırım yapmadığını söyleyen Singapurluların 3’te 2’si ise buna sebep olarak bilgisiz olmalarını gösterdiler. Piyasa voletilitesi sebebiyle ortaya çıkan korku da, kripto para alınmamasının en büyük nedenlerinden… Ancak bir başka önemli bilgi ise, kripto yatırımı olmayanların yüzde 34’ünün önümüzdeki 12 ayda piyasaya girme plânlarının olduğunu söylemeleri…

Merkeziyetsizlik, enflasyona karşı korunma ve NFT’ler!

Ankete katılanların kripto para yatırımı yapmalarının ilk sebebi olarak merkeziyetsiz sistemi göstermeleri, daha sonra enflasyona karşı bir korunma olmasından bahsetmeleri de dikkat çekerken, üçüncü sırada ise NFT ilgisi yer aldı.

Erkek daha fazla ancak kadınların kazancı daha yüksek

Ankette kripto para yatırımcılarının yüzde 80’lik kısmının 34 yaşın altındaki erkekler olduğu belirtilirken, kripto yatırımı olan kadınların ortalama kazançlarının ise erkeklerin ortalamasından daha yüksek olduğu bilgisi verildi.

Gençler korkusuzca yatırım yapıyor!

Tüm kripto yatırımcılarının yüzde 64’lük kısmı, portföylerinin yüzde 5’lik kısmını kripto paralara yatırdıklarını belirtirken, 18-24 yaş aralığındaki gençler ise daha korkusuzlar. Bu yatırımcılar portföylerinin yüzde 50’sinden fazlasını kripto paralara ayrıdıklarını söylediler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl