“Avrupa’nın Bitcoin başkenti” için ilk adım İsviçre’de atıldı

Tether ile İsviçre’nin Lugano şehri; Bitcoin, Tether ile Lugano’nun kendi token’ı LVGA’nın ödemelerde kullanılması için ortaklık kurdu.

Geçtiğimiz günlerde Tether, Lugano şehriyle Lugano’yu Avrupa’nın Bitcoin başkentine dönüştürmek için bir araya geldiğini duyurmuştu. 3 Mart 2022 için planlanan etkinlik bugün gerçekleşti ve detaylar paylaşıldı. Etkinliğe Lugano Belediye Başkanı Michele Foletti ve Tether CTO’su Paolo Ardoino katılım sağladı.

Basın açıklamasında, Lugano’nun yakın gelecekte, vatandaşların ve şirketlerin yıllık vergilerini, mal ve hizmetlerini kripto para biriminde tam olarak ödemelerinin sağlanabilirliğini ölçeklendirmeyi hedeflediği kaydedildi. Bu tip ödemeler için kabul edilecek olan Bitcoin, Tether ve İsviçre Frangı tabanlı stabil coin’ler için resmi onayların alındığı ifade edildi. Bu sayede fonların farklı servis sağlayıcılar aracılığıyla yerel itibari para birimine çevrilebileceği belirtildi. Süreç sonlandığında Lugano, dünyada kripto para ödeme ekonomisi uygulayan ilk merkez haline gelecek.

Lugano, yerel işletmelerin bu uygulamayı destekleyecek teknolojik altyapıya sahip olduğunu test etme amacıyla Tether ve diğer servis sağlayıcılarla çalışmaya başlayacak. Lightning Network, Lugano’nun hizmetlere entegre edeceği çözümlerden biri olacak.

Tether’e göre, yapılan iş birliği ile Bitcoin, Lugano’da fiili olarak resmi para haline geldi.

Etkinlikte, 26-28 Ekim tarihlerinde Lugano’da “Bitcoin Dünya Forumu” düzenleneceğinin bilgisi de verildi. Lugano, 62 binin üzerinde nüfusuyla İsviçre’nin en büyük dokuzuncu şehri konumunda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl