Avustralya Açık da Decentraland ile metaverse’e dahil oluyor

Tenis dünyasının en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Avustralya Açık da metaverse'e dahil oldu. Turnuvanın yapılacağı sahalardaki noktalara denk gelen 6 bin 776 parçalık bir NFT koleksiyonu hazırlanacağı belirtilirken, ünlü metaverse platformu Decentraland'de de turnuvayla ilgili sanal bir organizasyon düzenlenecek.

Novak Djokovic’in aşı olmaması sebebiyle katılıp katılmayacağı konusu çok tartışılan Avustralya Açık Tenis Turnuvası bambaşka bir hamleyle kendisinden konuşturmayı başardı. Turnuva, metaverse‘e dahil olan ilk tenis turnuvası oldu ve yapılan resmi açıklamayla 6776 parçalık bir NFT koleksiyonu çıkarılacağı belirtildi.

NFT’ler, turnuvanın oynanacağı sahalardaki bazı noktalara denk gelecek. Turnuvada yapılacak olan 600 maçtaki her puan kazanılan vuruşta topun düştüğü yer, eğer bu NFT olarak belirlenen noktalara gelirse, NFT sahipleri sanal kıyafetler ile Avustralya Açık ürünlerini airdrop olarak kazanabilecekler.

NFT noktalarını eşleştirme ise, turnuvalarda sürekli olarak kullanılan çizgi teknolojisi sayesinde yapılacak.

Proje yöneticisi olan Ridley Plummer da yaptığı açıklamada, “Burada çok detaylı bir konuya girdik. Toptaki her tüyün diğerinden farklı olmasını tasarladık. Bu derine inilmesi gereken bir iş ama biz bunun için buradayız” dedi.

NFT noktasına düşen top, bir şampiyonluk maçında kazanılan sayıya denk gelirse, NFT sahibi özel bir kutuda maçın fiziksel topunu da elde edecek. Kortlardaki noktalar, NFT’lerin çıkarılmasından sonra 13 Ocak günü kararlaştırılacak. Her bir parçanın da 0.067 ETH olarak fiyatlandırılması bekleniyor. (Yaklaşık 350 dolar)

Decentraland’de yayınlanacak

17 Ocak’ta başlayacak olan turnuvada metaverse platformu Decentraland’in de bir organizasyonu olacak ve yapılan yarışmalarla karılımcılar sanal hediyeler kazanabilecekler. Turnuva Decentraland’de de yayınlanacak.

Metaverse organizasyonuyla ilgili de konuşan Plummer, “Bazı insanlar Avustralya Açık’ta 8-9 saat geçiriyor ancak bir tenis topu bile görmüyor. Bu yüzden böyle bir festival havasındaki organizasyonun, metaverse alanına geçmesi kadar mantıklı bir durum yok” dedi.

Avustralya Açık ayrıca, etkinliğin kurulumu için metaverse tasarım firması “Run It Wild” ile çalıştığını açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl