Baba Buterin oğlunu savundu: Dogecoin’i daha iyi yapabilir

Ethereum'un kurucu ortaklarından olan Vitalik Buterin'in Dogecoin Vakfı'nın yönetim kuruluna girmesiyle ilgili bir yorum da baba Buterin'den geldi. Dmitry Buterin, oğlunun yönetim kuruluna girmesinin Dogecoin'in daha iyi bir kripto paraya dönüştürebileceğini söyledi.

Vitalik Buterin babası Dimitry Buterin, oğlunun Dogecoin Vakfı’nın yönetim kuruluna girmesinden dolayı gelen eleştirilere cevap verdi. Konuyla ilgili Twitter’dan yorumunu paylaşan baba Buterin, bu adımın Dogecoin’i daha iyi bir kripto paraya dönüştürebileceğini söyledi.

“Sorunları çözmek daha iyi değil mi?”

Bir Twitter kullanıcısının “Dogecoin yönetim kuruluna girmesi hiç de iyi bir başlangıç değil” sözüne cevap veren Dimitry Buterin şu yorumu yaptı:

“Vitalik eğlenmeyi seviyor. Bunun nesi yanlış? Ya bu eğlence, Dogecoin’in daha iyi bir kripto para olmasını sağlarsa? Sorunları reddetmek yerine onları çözmeye çalışmak daha iyi değil mi?”

Baba Buterin’in kripto para kelimesi yerine Bitcoin yazması ve terimleri karıştırması da dikkat çekti. Bilindiği üzere Dogecoin Vakfı’nın yönetim kurulunda Buterin’in yanı sıra Elon Musk’ın aile ofisinin başkanı olan Jared Birchall da bulunuyor. Birchall aynı zamanda Amerikan nöroteknoloji şirketi Neuralink’in de CEO’su… Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da kurulda.

2021’in en çok konuşulanı…

2021 yılına damga vuran kripto paralardan olan Dogecoin, özellikle Elon Musk ve Mark Cuban gibi işadamlarının verdiği destek ile 0.75 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başarmıştı. Daha sonra piyasadaki genel düşüşle ise 0.20 dolar seviyesine kadar gerilemişti.

2014’te kurulan ancak daha sonra zamanla çalışmalarını durduran Dogecoin Vakfı, Musk ve Buterin’in desteğiyle yeniden aktif hale gelecek, hatta vakfın tam zamanlı çalışanları da olacak.

Robinhood ve Mark Cuban “Dogecoin” dedi

Dogecoin’e çok ciddi destek veren NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi de olan Mark Cuban geçtiğimiz günlerde kripto paralarla yapılan ürün satışlarının en çok DOGE ile yapıldığını belirtmişti.

ABD’li kripto para alım satım platformu olan Robinhood da bugün yaptığı açıklamada, kripto para işlemlerinde açıkara Dogecoin’in önde olduğunu duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl