Çin Google’ı Baidu’nun Super Chain projesiyle madencilikte enerji sorunu tarih olabilir

Çin Google'ı Baidu, kripto para madenciliğinde enerji verimliliği sağlamak amacıyla Blockchain teknolojisinin yeni bir protokole entegresyonu üzerinde çalışıyor.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Çin Google’ı Baidu, kripto para madenciliğinde enerji verimliliği sağlamak amacıyla Blockchain teknolojisinin yeni bir protokole entegresyonu üzerinde çalışıyor. Protokol, kripto varlıkların madenciliği sırasında tüketilen enerjinin azaltılmasını hedefliyor.

Baidu’nun yeni entegrasyon protokolü, geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen bir konferansta ortaya çıktı. Projeye, Baidu’nu Blockchain Başkanı Xiao Wei tarafından Super Chain adı verildi.

Wei, protokolün kripto para madenciliğiyle ilgili mevcut enerji problemlerini çözebileceğini söyledi. Ek olarak protokolün Bitcoin ve Ethereum blok zincirleriyle de uyumlu olduğunu, saniyede 100 bin işlem gerçekleştirebileceğini belirtti.

Baidu, geçtiğimiz Ocak ayındaysa bir Blockchain-as-a-Service (BaaS) platformu başlatmıştı.

Çin’de son dönemde Blockchain’e olan ilgi oldukça artmış durumda. Birkaç gün önce Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ilk kez Blockchain’den bahsetmiş ve teknolojiyi desteklediğini belirtmişti. Öte yandan yaklaşık iki hafta önce Çin hükümetine bağlı bir kuruluş, 28 farklı kripto parayı ele alarak derecelendirmişti.

→ VITALIK BUTERIN: ETHEREUM SANİYEDE 1 MİLYON İŞLEM GERÇEKLEŞTİREBİLECEK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl