Balinadan 10 milyon dolarlık yapay zeka kripto işlemleri

Kripto para piyasasının son dönemde hareketli kategorilerinden olan yapay zeka (AI) coin'lerinde bir balinanın yaptığı 10 milyon dolarlık işlemler dikkat çekti.

hack (1)

Bir kripto para balinası dün akşam merkeziyetsiz iki borsa Uniswap ve 1inch’i kullanarak toplamda 10 milyon dolarlık yapay zeka coin alım ve satımı yaptı.

Zincir üstü veri takip platformu Lookonchain’in paylaştığı verilere göre, balina önce son dönemin yükselen token’larından olan SingularityNET’i (AGIX) sattı. 7.86 milyon dolarlık satışla 17.8 milyon adet AGIX satıldı ve USDT’ye çevrildi.

Balina daha sonra ise bir başka AI coin’i olan GPT’den 20.3 milyon adet alım yaptı. Yatırımcı bu işlem için de 1.87 milyon USDT harcadı.

Bu işlemlerin ardından AGIX’te %4’ten fazla düşüş yaşanırken, GPT’de ise %10’dan fazla yükseliş görüldü. Lookonchain ayrıca, bu balinanın hareketlerinin özellikle takip edilmesi gerektiğini, bu hesaptan işlem yapıldığında genelde o yönde fiyat hareketi oluştuğunu belirtti. Yani balinanın satış yapması durumunda düşüş, alım yapması durumunda da yükseliş geldiği ifade edildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl