Balinaların borsalara Bitcoin transferleri sürüyor: 5 saatte 200 milyon dolar gitti

Dün bir balinanın Binance borsasına 100 milyon dolarlık Bitcoin taşımasından sonra bu sabah saatlerinde de bir başka balina, toplamda 5 saatlik süre içerisinde 206 milyon dolar değerde 3500 BTC'yi yine Binance borsasına gönderdi. Alman hükumeti de bugün BTC transferlerine yenilerini ekledi.

Bitcoin perşembe sabahına da düşüşlerle başladı. En büyük kripto para 59 bin doların altına inerken, düşüşün yine bir balinanın borsa transferinden sonra gelmesi de dikkat çekti.

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre bir balina yaklaşık 5 saatlik süre içerisinde 206 milyon dolarlık 3500 BTC’yi Binance borsasına gönderdi. Aynı hesap 27 Haziran’dan bu yana 320 milyon dolar değerinde 5281 adet BTC’yi Binance’e taşıdı. Lookonchain ayrıca, işlemleri sonucunda hesabın 20 milyon dolardan fazla zarar ettiği bilgisini de verdi.

Haberin yazıldığı dakikalarda 58.100 dolardan işlem gören Bitcoin’deki düşüşlerin Mt. Gox borsasının 10 yıl süre sonra BTC dağıtımlarına başlaması olarak görülüyor. Bilindiği üzere Mt. Gox iflas yönetiminin elinde 140 bin adetten fazla Bitcoin bulunuyordu.

Almanlar da devam ediyor

Yaklaşık 2 haftadır Bitcoin satışı yapan Alman hükumeti, bugün de bu satışlarına devam etti. Devlete ait cüzdanlardan yaklaşık 1300 BTC çıktı. Bu Bitcoin’ler Bitstamp, Coinbase ve Kraken borsalarına gönderildi. BTC’lerin toplam değeri ise 75 milyon doların üzerinde bulunuyor. Bu transferler ayrıca Alman hükumetinin borsalara yaptığı en yüksek değerdeki transfer de oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl