Santiment’ten çarpıcı analiz: Balinalar Bitcoin ve sabit coin alıyor

Kripto para endüstrisinde FTX, LUNA, Celsius ve birçok madencilik şirketinin yaşadıkları krizlerin etkileri devam ederken, zincir üstü analiz platformu Santiment'ten önemli veriler paylaşıldı.

Kripto analiz platformu Santiment, kripto para balinalarının son günlerde Bitcoin ve sabit coin alımları yaptığına yönelik veriler paylaştı.

BTC, USDT, BUSD ve DAI

Firmanın verdiği bilgilere göre; 100 ilâ 10 bin BTC arasında fona sahip olan hesaplar son 9 günde 726 milyon dolarlık alım yaptılar. Ayrı şekilde 100 bin dolar ilâ 10 milyon dolar arasında sabit coin bulunduran hesaplar da yine yoğun şekilde USDT, BUSD ve DAI alımı yapıyorlar.

“Kripto ölme noktasından çok uzaklarda…”

Santiment’in blog sayfasında konuyla ilgili yapılan değerlendirmede ise balina adreslerinin artışına dikkat çekildi:

Balina adreslerinin, tüm adresler içindeki yüzdesi arttığında bu, yatırımcıların yükseliş bekledikleri anlamına gelir. Bununla birlikte, son 3 haftada da, 100 ilâ 10 bin BTC tutan adreslere 159 adet yeni hesap eklendi. Bu rakam son 10 aydaki en hızlı yükselişi işaret ediyor. Tüm verilere baktığımızda, 2022’nin sonuna yaklaştığımız bu günlerde, hangi gün hangi gelişme yaşanacağını bilmemiz zor ancak veriler bize iyi yolda olduğumuzu ve bazılarının dediği gibi kriptonun ölmediğini, hatta ölmekten çok uzak olduğunu gösteriyor”

Şirket ayrıca aşağıda paylaşılan grafikle ilgili de, “Çizgiler aşağıya doğru giderse bu kötüye işarettir ve özellikle kurumsal yatırımcıların piyasadan çıkış yaptıkları anlamına gelir. Ancak yükseliyorsa da, büyük oyuncuların her geçen gün daha fazla alım yaptıklarını işaret eder” denildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl