En popüler Ethereum uygulamalarından biri olan Bancor, EOS’a genişliyor

Ethereum'daki en popüler ve en değerli merkezsiz uygulamalardan biri olan Bancor, EOS blok zincirine doğru genişliyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre Ethereum’daki en popüler ve en değerli merkezsiz uygulamalardan biri olan Bancor, EOS blok zincirine doğru genişliyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, kullanıcıların bir borsaya para yatırmaksızın Ethereum tabanlı token’ları alıp satmasına olanak tanıyan “merkezsiz likidite ağı”, bu yeteneği EOS’a da getirecek.

BancorX olarak adlandırılan yeni çapraz zincir ürünü, kullanıcılara EOS ve Ethereum tabanlı token’ların yanı sıra EOS tabanlı token’lar arasında da işlem yapma imkanı verecek.

BancorX’in EOS’un canlı blok zincirinde ne zaman başlatılacağı henüz bilinmiyor.

Bancor’un konuyla ilgili duyurusunda işlem ücretlerinin yokluğunun yanı sıra EOS’un Blockchain ağının Ethereum’dan daha hızlı olan işlem hızına dikkat çekildi.

Bancor, geride bıraktığımız Temmuz ayında ciddi bir hack saldırısıyla gündeme gelmişti. Platforma yapılan saldırı sonucunda 13.5 milyon dolar değerinde hırsızlık gerçekleştirildi. Saldırı sonrası bir süre çevrimdışı kalan platformdan 1 milyon dolar değerinde 200 milyon adet NPXS, 10 milyon dolar değerinde 3.2 milyon BNT ve 12.5 milyon dolar değerinde 25,000 ETH çalınmıştı.

Çalınan BNT’lerin transferleri engellenerek zarar önemli ölçüde azaltıldı.

Bancor’un EOS’a doğru genişleme kararının yaşanan bu olayla bir ilgisinin olup olmadığı konusunda şüpheler var.

Bancor, zamanın en büyük token satışının gerçekleştirildiği ICO’sunda 153 milyon dolar toplamıştı. Bancor’un dijital parası BNT, şu sıralarda 71 milyon dolarlık piyasa kapitalizasyonuyla en büyük 76. dijital para konumunda.

→ NASDAQ’TAN KRİPTO PARA DOSTU ŞİRKETE 190 MİLYON DOLARLIK SATIN ALMA TEKLİFİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Furkan Cevapla

    Bu protokol ile bancor daha da genişleyecektir. Eth platformu yavaş yavaş popülaritesini Eos’a bırakıyor gibi.