Nasdaq’tan kripto para dostu şirkete 190 milyon dolarlık satın alma teklifi

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, İsveç merkezli al-sat çözümleri sağlayıcısı Cinnober'i satın almak için 190 milyon dolar teklif etti.

Financial News’te yer alan habere göre dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq, İsveç merkezli al-sat çözümleri sağlayıcısı Cinnober’i satın almak için 190 milyon dolar teklif etti.

Cinnober, son dönemde işini kripto para alanına doğru genişletme çabalarına girmişti. Bu çabalardan biri kurumsal düzeyde bir kripto para saklama hizmeti olan BitGo ile gerçekleştirilen ortaklıktı.

Nasdaq’ın Cinnober’i satın alma girişimi, dolaylı olarak kripto parayla ilgili. Daha önce bildirdiğimiz üzere Nasdaq, kapalı kapılar ardında kripto para sektörünün dev şirketleriyle bir toplantı gerçekleştirmişti. Bu toplantıda katılımcılar, kripto paraların geleneksel bir menkul kıymet ürünü olarak meşrulaştırmanın, özellikle de kararsız SEC’i yatıştırmanın yollarını tartıştılar.

Cinnober’in BitGo platformu, Nasdaq’taki büyük kurumsal yatırımcılar için oldukça uygun. BitGo ile çoklu imza güvenliği ve saklama çözümü, onu alanda en popülerlerden biri yaptı. Nasdaq’ın girişimi, Cinnober’in yeni varlık türleri sunmadaki başarısına gösterdiği ilgiye işaret ediyor.

Nasdaq’ın CEO’su konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu satın alım dünya çapındaki piyasa altyapısı operatörlerine hizmet verme kabiliyetimizi artıracak olmasının yanı sıra yeni büyüme segmentlerine genişleme kabiliyetimizi de artıracak.” dedi.

Cinnober’in kripto para saklama hizmeti, Nasdaq’ın satın alma girişiminin altında yatan en önemli faktör olabilir. Zira Citigroup ve Bank of America dahil olmak üzere finans alanındaki ünlü şirketler, regüle edilmiş ve açık denetimli saklama çözümleri geliştirmek için yarış halinde.

→ TEZOS’A BITFINEX’LE BÜYÜK LİKİDİTE OLANAĞI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Coinhane Cevapla

    Aslında ülkemizde de kripto para dostu şirketler bulunuyor. Bu tarz yatırımları umarız ülkemiz de de görmeye başlarız.