Bank of America, Bitcoin’in iş modellerin tehdit ettiğini itiraf etti

Dünyanın en büyük finansal kurumlarından Bank of America, yıllık raporunda kripto para birimlerinin iş modellerine yönelik bir tehdit olduğunu itiraf etti.

CoinDesk’in haberine göre, dünyanın en büyük finansal kurumlarından biri olan Bank of America, yıllık raporunda kripto para birimlerinin iş modellerine yönelik bir tehdit olduğunu itiraf etti.

22 Şubat tarihli raporda, New York-Charlotte merkezli bankanın yeni mali yıla girerken karşı karşıya olduğu çeşitli ekonomik, jeopolitik ve operasyonlar riskler listelendi. Listede ilk defa artan kripto para adaptasyonu da yer aldı.

Son zamanlarda kripto para birimleri satın almak için kredi kartlarını kullanmayı yasaklayan banka, bu ve benzeri politikaların firmanın müşterilerini kaybetmesine neden olabileceğini belirtti:

“Müşterilerimiz, spekülatif ve riskli olduğunu düşündüğümüz kripto para birimleri gibi alanlarda iş yapan ve ürün sunmuş diğer piyasa katılımcılarıyla iş yapmayı seçebilir.”

Öte yandan ABD’nin toplam varlıkları bakımından en büyük ikinci bankası, raporda kripto para birimleri ve diğer fintech yeniliklerinin yaygın bir şekilde benimsenmesinin mevcut hizmetleri güncellemek, yeni başlayan firmalarla rekabet edebilmek için önemli harcamalar yapılması gerekebileceğini ifade etti.

Banka ayrıca, iş modeline yönetlik bu temel tehditlerin yanı sıra kripto para birimlerinin ve diğer gelişmekte olan teknolojilerin, kurumun para aklama ile mücadele kurallarına uyma yeteneğini sınırlayabileceğini belirtti.

İlk kurumsal itiraf olması nedeniyle önem taşıyor

Bankanın bu raporu, kripto paraların artan benimsenmesinin iş modellerine tehdit oluşturabileceğine yönelik ilk kurumsal itiraflardan biri olması nedeniyle önem taşıyor. Bu arada Bank of America, şimdiye dek hiçbirini işlevsel ürünlere dönüştürmese de yıllardır kripto para birimleriyle ilgili onlarca patent başvurusunda bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl