Bankacılık devi Citigroup’tan Bitcoin açılımı: Onay bekleniyor

ABD merkezli bankacılık devi Citigroup, CME’de işlem gören Bitcoin vadeli kontratlarında işlem yapmak için regülatörlerden onay bekliyor.

CoinDesk’e konuşan banka içinden bir isim, önce Bitcoin vadeli kontratlarında ve ardından Bitcoin’e dayalı borsada yatırım bonolarında işlem yapmaya başlamak için onay beklediğini söyledi.

Şirket, Londra’da kripto para üzerine çalışacak bir ekip oluşturuyor ve aktif bir şekilde bu ekip için bir işe alım süreci gerçekleştiriyor. Citi, bazı kurumsal müşterilere vadeli işlem ürünleri sunarak başlayacak.

ABD’deki en büyük bankalardan biri olan Citigroup’ta müşteriler adına saklanan yaklaşık 24 trilyon dolarlık varlık bulunuyor. Şirket, Haziran ayında kripto paralarla ilgili ürünler sunmak üzere, kripto para odaklı bir birim kurmuştu. Mayıs ayında ise bankanın kripto para alım satımı ve saklama hizmeti vermeyi planladığı yazılmıştı. Bankanın yöneticisi Itay Tuchman, geçen seneden beri müşterilerden ciddi şekilde Bitcoin’e yatırım yapabilme talebi aldıklarını belirtmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl