Berat Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomik Program’da ICO vurgusu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın bugünkü toplantıda açıkladığı Yeni Ekonomik Program'da yer alan ICO vurgusu dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Yeni Ekonomik Program’ı açıkladı.

Albayrak, Yeni Ekonomik Program’ı açıkladığı ve önde gelen iş adamları ile devlet yetkililerinin katıldığı toplantıda 2019 yılı için büyüme hedefinin yüzde 2.3 olduğunu, enflasyon hedefinin ise yüzde 15.9 olduğunu bildirdi.

İlerleyen yıllar için de konuşan Bakan Albayrak, 2020 yılında yüzde 3.5, 2021 yılında ise yüzde 5 oranında büyüme sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Enflasyona da değinen Albayrak, 2020 yılının sonunda tek haneli enflasyonu yıllık bazda yüzde 6’ya indireceklerini ifade etti.

Bu arada Albayrak’ın açıkladığı Yeni Ekonomik Program için hazırlanan 29 sayfalık kitapçıktaki ICO vurgusu da dikkat çekti. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan kitapçıkta Bankacılık Sektörü ve Reel Sektör Kredileri’nin alt başlığı olan Politika ve Tedbirler başlığı altında “Dijital dönüşüm teşvik edilerek yenilikçi projelerin finansmanı için Kitlesel Fonlama (Crowdfunding) ve IPO alternatifi olarak ICO (Initial Coin Offering) gibi modern ve yeni nesil finansman yöntemleri yaygınlaştırılacaktır” ifadeleri yer aldı.

→ ETHEREUM’UN KURUCUSUNDAN SKANDAL SEKS YAZISI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl