Yıllar sonra ortaya çıktı: Ethereum’un kurucusundan skandal seks yazısı

Ethereum'un kurucularından Gavin Wood'un çocuk yaşta AIDS'li bir kızla cinsel ilişkiyi konu alan bir yazı kaleme aldığı ortaya çıktı.

BuzzFeed’de yer alan habere göre Ethereum’un kurucularından biri olan Gavin Wood, AIDS’ten ölmekte olan 11-12 yaşlarında bir kızla ilişkiye girmek üzerine bir yazı yazdı ve bu yazıyı daha sonra sildi. Wood, daha sonra bu yazının kurmaca olduğunu söyledi.

Wood, kişisel blogunda yazdığı bu yazıda AIDS’ten ölmekte olan 11-12 yaşındaki bir kız çocuğu ile cinsel ilişkiye girdiğini anlattı.

Ethereum’un kurucusu, yazıyı kendisinin yazdığını doğruladı fakat uydurma bir hikaye olduğunu belirtti.

Wood, “Blog yayınlarım zamanında entelektüel tartışmayı provoke etmeyi ve genellikle rızanın doğası gibi tabu konular etrafında tartışmayı hedefliyor. Bununla ilgili hiçbir şey kişisel pozisyonumun göstergesi olarak alınmamalıdır.” dedi.

Şu anda silinmiş olan blog yazısıyla alakalı Wood, yazıyı yazdığı sırada 18 yaşında olduğunu ve kızın en az altı yaş daha genç olduğunu kaydetti. Wood’un büyüdüğü Birleşik Krallık’ta seks için rıza yaşı 16. Birleşik Krallık yasaları, 13 yaşın altındaki çocuklarla her türlü cinsel faaliyeti yasaklıyor. Ayrıca Wood’un anlattığı penetratif seks ise maksimum hapis cezası gerektiren ciddi bir suç teşkil ediyor.

38 yaşındaki Wood’un yaşadığı İngiltere’nin Lancashire kentinde aramalar yapan BuzzFeed News, blog yazısında tarif edilen gibi bir çocuk için ölüm belgesine rastlamadığını bildirdi.

Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden biri olan Wood; Vitalik Buterin, Anthony Di Iorio, Joseph Lubin ve Charles Hoskinson’la birlikte Ethereum’un kurucu ekibinde yer alıyordu.

→ İŞTE BITCOIN’DE GÖRÜLEN SERT DALGALANMANIN NEDENİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl