Bitcoin’de 150 bin dolar beklentisi olan Bernstein: Her şey sağlıklı devam ediyor

Son aylarda üst üste yazdığı raporlarla Bitcoin'de çok ciddi bir fiyat yükselişi beklediğini belirten büyük yatırım yönetim şirketi Bernstein'da analistler, beklentilerinin arkasında olduklarını ve düşüşlerin de piyasa gidişatı açısından sağlıklı olduğunu ifade ettiler.

Bitcoin’de geçtiğimiz hafta gelen düşüşler yatırımcılarda korku yaratmış olsa da, Bernstein analistleri en büyük kripto parada yükselişlerin henüz “tam anlamıyla” başlamadığını düşünüyor.

Şubat ayında yazılan raporda “Bitcoin FOMO’suna hazır olun” diyen, daha sonra 2025 için yapılan 150 bin dolarlık fiyat tahminini 2024’e çeken firma analistleri, düşüşlerin sağlıklı olduğunu belirttiler.

“Döngünün erken dönemlerindeyiz”

Yönetimi altında 700 milyar dolardan fazla varlık bulunan şirketin Gautam Chhugani ve Mahika Sapra imzasıyla paylaşılan müşteri notunda şu ifadeler yer aldı:

“Yaşanan fiyat düşüşleri konusunda, eskisinden de olumlu düşünüyoruz. Rakamlar şu an sağlıklı bir döngü içerisinde olduğumuzu gösteriyor. Hatta bu döngünün hala erken dönemlerinde olduğumuzu gösteriyor. Risk-ödül sistemi burada hala çekiciliğini koruyor. 56 bin dolar seviyesine doğru giden düşüş, kaldıraçlı işlemlerdeki aşırı fazla sayısıda olan pozisyonu temizledi”

“Grayscale girişleri çok olumlu…”

Bitcoin spot ETF’lerinde 7 gün üst üste görülen satış dalgasının sona ermesi ve Grayscale’e dahi önemli bir yatırımın olmasının önemine değinen analistler, bu anlamda ciddi bir baskının da ortadan kalktığını yazdılar:

“Grayscale’in büyük satış yükünü diğer 9 ETF kaldırmak ve absorbe etmek zorundaydı. 78 günlük çıkışların sona ermesi çok önemli bir gelişme… Öte yandan Son 3 aydır ETF’leregüçlü girişlerin olması, kurumsal firmaların Bitcoin alma konusunda cesaretlerinin gelmesi, halving sonrası işlem ücretlerinin sağlıklı kalması ve madencilik ekipmanlarının fiyatlarının da yine düşük kalması piyasanın sağlıklı olduğunun bir işaretidir”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl