Analiz – 2017 yılının en umut veren 5 altcoin’i

2017 yılı kripto paraların gelişimi için harika bir yıl oluyor. Birçok heyecan verici proje birbiri ardına ortaya çıkıyor. Bu da hepsinin takibini güçleştiriyor. Altcoin’ler büyük bir hızla değerleniyor. 2017’nin en umut verici altcoin’lerine yakından bakalım: 5-Wings [WINGS] Bu yıl ortaya çıkacak ilk kripto para birimlerinden biri Wings’ti. Ocak-Haziran döneminde popülaritesi yukarı ve aşağı hareket etti. Kısa bir süre önce 56 milyon Dolar piyasa değerine ulaştı ve istikrara kavuştu. 4-Gnosis [GNO] Sıradaki, daha çok bilinen Gnosis. Şubat ayında ortaya çıktı ve...

2017 yılı kripto paraların gelişimi için harika bir yıl oluyor. Birçok heyecan verici proje birbiri ardına ortaya çıkıyor. Bu da hepsinin takibini güçleştiriyor. Altcoin’ler büyük bir hızla değerleniyor. 2017’nin en umut verici altcoin’lerine yakından bakalım:

5-Wings [WINGS]

Bu yıl ortaya çıkacak ilk kripto para birimlerinden biri Wings’ti. Ocak-Haziran döneminde popülaritesi yukarı ve aşağı hareket etti. Kısa bir süre önce 56 milyon Dolar piyasa değerine ulaştı ve istikrara kavuştu.

4-Gnosis [GNO]

Sıradaki, daha çok bilinen Gnosis. Şubat ayında ortaya çıktı ve kısa sürede yüksel talep gördü ancak Mayıs ayından bu yana biraz geri adım attı. Şu anda yaklaşık olarak 300 milyon Dolar’lık bir pazar payı bulunuyor.

3-Zcash [ZEC]

Sıralamanın ortasında 378 milyon Dolar’lık bir pazar payı olan Zcash var. Zcash, Ekim 2016’da ortaya çıktı ancak popülaritesi Mart ayına kadar bugünlerde olduğu gibi hiç yüksek olmamıştı. Zcash, sıfır bilgi ispatı kriptografisi altında çalışan ilk açık ve izinsiz finansal sistemdir.

Zcash, ödeme bilgilerini şifreler ve geçerliğini doğrulamak için yeni bir şifreleme yöntemi kullanır. Bu yaklaşım, tüm tarafların tümüyle anonim işlemler göndermesine olanak sağlar.

2-Golem [GNT]

İkinci sırada Mart ayında dünyaya açılan bir başka kripto para devreye giriyor: Golem. Golem, 400 milyon Dolar’lık bir pazar payına ulaştı. 20 Mart’ta 13. en değerli dijital para birimi oldu ve popülaritesi Nisan ayında yükseldi.

1-Stratis [STRAT]

Son olarak altın madalyamız Stratis‘e gidiyor. Bu kripto para birimi, Nisan’ın en iyi yarışmacılarından biri oldu. Mayıs ayının son haftasında pazar payı 1 milyar 70 milyon Dolar’a kadar yükseldi.

Startis, şu anda CoinMarketCap’teki en iyi 10 kripto para birimi arasında. Bu güçlü Blockchain platformu benzersiz bir özelliğe sahip. C#’ta yerleşik yerel uygulamaları kodlama olanağı sunar. Üstelik, Stratis kuruluşların özel Blockchain’ler oluşturmasına izin verir. Bunlar, Stratis’in ana Blockchain’iyle (blok zinciri) tamamen entegre olan yan zincir biçiminde gerçekleştirilir.

Bu kısa liste, kripto para piyasasının mevcut durumuna kısaca bir göz atıyor. Ne var ki bu piyasada popülerlik sabit değil. Bu derecelendirmeler çok geçmeden değişebilir. Henüz yılın ortasındayız ve sabırsızlıkla beklenecek pek çok proje var.

Kaynak: Cointelegraph

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl