Sivil toplum örgütünden SEC’ye çağrı: Bitcoin ETF’lerini reddedin

SEC'ye yapılan Bitcoin spot ETF başvurularının kabul edileceği yönünde haberler her geçen gün artarken, bir sivil toplum kuruluşu ise bu fon taleplerinin onaylanmaması gerektiği yönünde kuruma bir mektup gönderdi.

Kâr amacı gütmeyen ve herhangi bir partiye bağlı olmayan Better Markets adında bir sivil toplum örgütü SEC’ye Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilmemesi çağrısında bulundu. Yatırımcıların muhtemel bir zarardan kurtulması için bu tür fon taleplerinin onaylanmaması gerektiğini belirten örgüt, Coinbase ile yapılan fiyat takip anlaşmasının da bu onay için yeterli olmadığını iddia etti.

“Yatırımcılar 2 trilyon dolar kaybettiler”

Better Markets, ABD vatandaşlarına çok daha güvenli bir finansal sistem yaratma amacında olduğunu ve bu nedenle güçlü finans regülasyonlarının olması gerektiğini belirttiği mektubunda, kripto endüstrisindeki yatırımcıların; iflaslar, hack olayları ve işlenen suçlardan dolayı açılan davalar nedeniyle 2 trilyon dolar kaybettiğini iddia etti.

Kripto para sektöründe gerçek kazananların her zaman suçlular olduğunun belirtildiği mektupta ayrıca bu teknolojinin para aklanması ve fidye yazılımı gibi suçlarda da kullanıldığı ifade edildi.

Örgüt adına mektuba imza atan hukuk müşaviri Stephen Hall, “SEC, Bitcoin ETF taleplerini tüm bunları göze alarak değerlendirmelidir” dedi.

Bilindiği üzere son dönemde Cathie Wood’dan Mike Novogratz’a kadar birçok kripto para destekçisi SEC’nin Bitcoin spot ETF’lerini onaylama ihtimalinin yüksek olduğunu belirtiyordu.

Öte yandan Bitcoin spot ETF’leri gibi, 12 adet Ethereum vadeli ETF talebi de SEC’nin masasında bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl