Bill Gates’in yapay zeka açıklaması, AI token’larını uçurdu

Microsoft'un kurucusu ve dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Bill Gates'in dün akşam yaptığı yapay zeka (AI) açıklaması ve Microsoft'un bu alanda hizmet veren OpenAI şirketine 10 milyar dolar yatırım yapacağı iddiaları, bazı token'ların ciddi şekilde yükselmesine yol açtı.

Yapay zeka konusunda kullanım alanları oluşturmaya çalışan bazı altcoin’ler Microsoft kurucusu Bill Gates’in açıklamalarının ardından önemli yükselişler kaydettiler.

Özellikle haber sitesi Semafor’da yrer alan Microsoft şirketinin, yapay zeka konusunda araştırmalar yapan OpenAI firmasına 10 milyar dolara varan yatırım yapacağı haberi de yükselişlerde büyük pay sahibiyidi. Bilindiği üzere son dönemde Türkiye’de de büyük ilgi duyulan ChatGPT programının yaratıcısı da OpenAI şirketi.

Günün hatta haftanın en çok yükseliş kaydeden AI token’ı ise SingularityNET (AGIX) oldu. AGIX, yaklaşık bir haftada %136’lık kazanç sağlarken, 24 saatlik süre içerisinde ise bu rakam yüzde 30 oldu.

Finansal hizmetler, akıllı şehirler ve ekonomi uygulamaları için bir platform gibi hareket etme konusunda bir merkeziyetsiz makine öğrenimi sistemi yaratan Fetch.ai da yine sert yükselen token’lardandı. FET, 24 saatte %20 yükselirken, haftalık kazanç getirisi ise %91 oldu.

Veri paylaşım blok zinciri olan Ocean Protocol (OCEAN) ise haftalık olarak yüzde 37 yükseliş kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl