Bill Miller’ın fonu: Bitcoin’de ciddi ölçüde yukarı yönlü bir fırsat görüyoruz

ABD'nin önemli yatırımcılarından olan Bill Miller'ın yönettiği bir fon daha Bitcoin'e kapılarını açtı. Miller'ın şirketi tarafından desteklenen Miller Opportunity Trust (Miller Fırsat Fonu) yatırımcı güncelleme toplantısında Bitcoin'e olan yatırım hakkında bilgilendirmede bulundu.

ABD’de 2008 yılında yaşanan ve bütün dünyayı etkileyen ekonomik kriz esnasında servetinin büyük bölümünü kaybeden ancak erken Bitcoin ve Amazon yatırımları sayesinde bu kaybını kapatmayı başaran Miller Value Partners’ın kurucu ortağı ve fon yöneticisi Bill Miller’ın bir fonu daha Bitcoin’e yatırıma başladı.

“Dijital altın olarak ciddi şekilde yukarı yönlü bir fırsat görüyoruz”

Miller Opportunity Trust (Miller Fırsat Fonu), bu senenin başında Grayscale’in Bitcoin Investment Trust’ına yatırım yaptığını açıkladı ve konuyla ilgili olarak yatırımcılara bilgi verdi:

“Bu çeyrekte Bitcoin’in ciddi şekilde düşmesiyle fon, en düşük seviyelerinden birinde işlem görmüş ve yukarı yönlü muhtemel bir çıkışa da fırsat vermiştir. Biz Bitcoin’de ‘dijital altın’ olarak ciddi şekilde yukarı yönlü bir fırsat görüyoruz. Altının 11 trilyonluk, Bitcoin’in ise 1 trilyona yaklaşan piyasa değerine baktığımızda gidilecek çok uzun bir yol olduğunu görüyoruz. Şu anda benimsenme eğrisinin henüz başlarındayız ve Bitcoin volatil olmaya devam edecektir. Ancak risk-ödül ilişkisinin yeterince çekişi olduğu fikrindeyiz”

Miller Fırsat Fonu geçtiğimiz ay 1,5 milyon Bitcoin Investment Trust hissesine sahip olduğunu açıklamıştı.

Bitcoin savunucusu…

Miller daha önce katıldığı birçok televizyon programında ve yatırımcı değerlendirme mektuplarında Bitcoin’i öven sözler söylemişti. Miller, bir yatırımcı mektubunda, “Bir kişi neden Bitcoin sahibi olmak ister. Cevap, şu anda Bitcoin’in potansiyeline başka hiçbir varlığın yetişememesidir.” demişti.

Başarılı yatırımcının 200-300 dolar aralığından bu yana en büyük kripto paraya yatırım yaptığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl