Binance, aldığı 9 token’dan zarar eden yatırımcıların açtığı davayı kazandı

ABD'de bir mahkeme, satın aldıkları token'dan zarar eden bir grup yatırımcının kripto para borsası Binance'e karşı açtığı davayı reddetti.

binance

ABD’de bir mahkeme, işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e karşı açılan davayı reddetti. Söz konusu dava, Binance’i ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçluyordu. Bu suçlamanın temelinde ise şirketin kayıt dışı token satması ve bir borsa faaliyeti yürütmek için izin olmaması iddiası yatıyordu.

Reuters’ın haberine göre dava, Binance’ten EOS, QSP, KNC, TRX, FUN, ICX, OMG, LEND ve ELF olmak üzere, kısa süre sonra büyük değer kaybına uğrayan dokuz token satın alan kripto para yatırımcıları tarafından Manhattan’da açıldı.

327 sayfalık dava dilekçesinde yatırımcılar, Binance’in token satın almanın getireceği önemli riskler konusunda uyarmadığını öne sürdüler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Thodex’in firari CEO’su için 40 bin 562 yıla kadar hapis istemi

ABD’li yargıç Andrew Carter ise yatırımcıların satın alımlarından sonra bir yıldan fazla beklemeleri nedeniyle çok geç dava açtıklarını söyledi. Ayrıca Binance’in yerel bir şirket olmamasından dolayı, Amazon’un sunucularını ve Ethereum blok zincirini kullansa bile ABD menkul kıymet yasalarının geçerli olmadığını ifade etti ve bunun sonucunda dava düştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl