Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Binance’te ani kırılma: Bitcoin, USDS çiftinde 681 dolara düştü

Kripto para borsası Binance'te BTC/USDS çiftinde girilen bir satış emri, fiyatın 681 dolara düşmesine neden oldu.

Binance’teki bir emir, en büyük kripto para Bitcoin’in fiyatının 681.81 dolara kadar düşmesine yol açtı.

Kripto para piyasalarında sık rastlanmayan bu olay, dün akşam 22.00 sularında BTC/USDS çiftinde gerçekleşti. Fiyat düşüşüne, yaklaşık 60,000 dolar değerindeki 8 BTC’lik satış emrinin neden olduğu belirtiliyor.

Düşük işlem hacimli çiftlerde benzer durumlar görülebiliyor. Söz konusu çiftte de 24 saatlik işlem hacmi, sadece 130,000 dolardı.

Ani kırılma büyük ihtimalle yanlışlıkla piyasa fiyatının epeyce altında girilen bir limit satış emri nedeniyle gerçekleşti. Eğer bu doğruysa bir veya birkaç çok şanslı alıcı bir miktar Bitcoin’i 681 dolardan satın almış olabilir.


İkinci bir ihtimal ise bir bilgisayar korsanının ele geçirdiği hesaptaki kripto parayı kendi hesabına aktarmak için bu yolu seçmiş olması. Çalınan bir hesaptan doğrudan para çekebilmek güvenlik önlemleri nedeniyle daha zor bir yol olduğundan bilgisayar korsanları, kendi hesaplarından düşük fiyata emir girip ele geçirdiği hesaptan satış yapma taktiğine başvurabiliyor.

Nisan ayında da yine Binance’teki aynı işlem çiftinde Bitcoin’in fiyatı 5000 dolardan anlık olarak 11,000 dolara sıçramıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl