Binance’in izleme listesine aldığı token, iki günde %300 arttı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma altına alınan ve bu nedenle ağustos ayında tüm faaliyetlerini durduran BarnBridge DAO’nun token’ı BOND, iki gün içinde yüzde 300’ün üzerinde yükseldi.

Token’daki bu yükseliş, salı günü başlatılan bir oylamanın sonuçlanmasının ardından yaşandı. Söz konusu oylamada protokolün kurucuları Tyler Ward ve Troy Murray’e SEC’nin taleplerine uyum sağlamak için gereken her adımı atma yetkisi verip vermeme konusu soruldu. İki günlük oylama, perşembe günü sonuçlandı ve istenen yetki tek oy ile verildi. Başka hiçbir cüzdan oylamaya katılmazken bu tek oy ise ekibe bağlı bir cüzdana aitti.

İki günde 1.62 dolardan 6.75 dolara yükseldi

1.62 dolardan işlem gören BOND, iki günlük yükselişinde bugün 6.75 dolara kadar ulaştı. Kısa sürede 4 katına çıkan token, ardından düşüşe geçti ve TSİ 20.15 itibari ile 5.77 dolardan işlem görüyor.

Binance’in izleme listesinde yer alıyor

Binance, 4 Ekim’de dört token’ı liste dışı edilebilecekleri anlamına gelen bir adımla izleme listesine aldığını açıkladı. Onlar arasında BOND da vardı. Token, halen izleme listesinde bulunurken diğer token’lar ise BETA, WTC ve XEM’di.

DeFi protokolleri SEC’nin hedefinde

SEC, DeFi protokolleri ve DAO’lar üzerindeki baskısını son zamanlarda artırdı. Kurum, daha önce de ülkede yasal olarak tanınan American CryptoFed DAO’ya karşı soruşturma başlatmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl