Binance, Singapur’da itibarı para borsasının beta testine başlıyor

Changpeng Zhao, Singapur'da Binance itibari para borsasının canlı para kapalı beta testine başlayacaklarını bildirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kişisel Twitter hesabı üzerinden üç gün içinde Singapur’da Binance itibari para borsasının canlı para kapalı beta testine başlayacaklarını bildirdi. Tweet, Singapur’da gerçekleşen Cumberland zirvesinin ikinci gününde geldi.

Binance gibi önde gelen bir borsanın kripto paraları itibari paralarla alıp satma olanağı tanıması, kripto paraların likiditesinin artmasına büyük bir katkı sağlayacak.

Binance’in kurucusu Zhao, geçtiğimiz Haziran ayında itibari paralarla kripto para ticaretinin Malta’da yıl içinde başlatılmasını umduğunu belirtmiş ve ayrıca Uganda ile potansiyel olarak Asya’da da bu hizmeti sunmayı planladıklarını aktarmıştı.

2017 yılında kurulan borsa, kısa sürede dünyanın en büyük kripto para borsası haline geldi. İlk olarak Çin’de faaliyete geçen Binance, daha sonra ofisi ve sunucuları Japonya’ya, ardından ise Malta’ya taşıdı. Yaklaşık 10 milyon kullanıcısı olan Binance2in bu yılı 1 milyar doları aşan net kârla bitirmesi bekleniyor.

Bu arada Binance’in üst düzey yetkilileri, toplulukla tanışma etkinliği kapsamında 19 Eylül Çarşamba günü İstanbul’da olacaklar. Etkinlik, Levent’teki Kolektif House’da gerçekleştirilecek.

→ COINBASE WALL STREET’İ İÇTEN FETHEDECEK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl