Coinbase, Wall Street’i içten fethedecek

Coinbase, kurumsal yatırımcıların ana üssü New York'ta yeni bir ofis açtı. Şirket gelecek yıl bu ofisteki çalışan sayısını 150'ye çıkarmayı hedefliyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre kripto para unicorn’u Coinbase, yeni açılan New York ofisi için kurumsal müşterilere dönük agresif büyüme planlarına sahip.

Dijital varlık borsası, New York ofisindeki eleman sayısını şu anda mevcut olan 20’den gelecek yıl 150’ye kadar çıkarmayı hedefliyor. Şirkete göre bu yıl kripto para fiyatlarındaki düşüş, bu varlık sınıfı için kurumsal talebi azaltmadı.

Coinbase Institutional’ın Genel Müdürü Adam White, “Piyasanın düzeltmeye başladığını gördüğümüzde kurumlar, beklediğimizin tam tersi şekilde ilgilerini kaybetmediler. Onlar işler çok köpüklü olmadığında piyasaya girmeyi bir fırsat olarak görüyorlar.” dedi.

Yeni ofisteki personelin çoğu New York Borsası, Barclays ve Citigroup gibi geleneksel finans kurumlarından geldi.

White, Perşembe günü düzenlenen açılış etkinliğinde New York’un inanılmaz derece derin bir yetenek havuzu olduğunu söyledi. Sözlerine “Finansal hizmetler ve teknoloji arasında bir köprü oluşturmalıyız. Bunu yapabilmek için geleneksel finans şirketlerinde görev almış en iyi ve en parlak beyinlerden bazılarını çekmemiz gerekiyor.” diye devam etti.

Coinbase, 2018’de halen devam eden bu ayı piyasasında sayısız eleman aldı. Şirketin şu anda dünya çapında 500’den fazla çalışanı bulunuyor. Ve New York kurumsal müşterileri hedefleyen tek yeni ofis değil.

White, “Bir ABD şirketi olmamayı taahhüt ediyoruz.” diyor.

→ ALTIN MADENCİLİĞİ BITCOIN MADENCİLİĞİNDEN 20 KAT DAHA FAZLA ENERJİ HARCIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl