Binance’den itibari parayla kripto para ticareti imkanı sağlayan borsa: Binance LCX

Binance, Lihtenştayn Kriptovarlıklar Borsası (LCX) ile iş birliği içinde itibari parayla kripto para ticaretine olanak tanıyan bir borsa açıyor.

Binance ve Lihtenştayn Kriptovarlıklar Borsası (LCX), yaklaşık 38,000 nüfusu ile dünyanın en küçük, en zengin ve Blockchain dostu ülkelerinden biri olan Lihtenştayn Prensliği’nde faaliyet gösterecek ve itibari parayla kripto para ticaretini mümkün kulacak Binance LCX’i kurdu.

Dün yapılan duyuruda, Lihtenştayn’da yer alacak yeni ticaret platformu, büyük kripto paralara karşı İsviçre Frankı ile Euro işlemlerini destekleyecek. Düzenleyici onayları takiben, gelecekte daha fazla ticareti çifti de eklenecek.

Binance, platformu sağlayacak ve destekleyecekken Binance LCX ise müşteri desteği, yasal uyum ve hükümet iletişimini yönetecek. Lihtenştayn Başbakanı Adrian Hasler, şöyle dedi:

“Lihtenştayn’ın mevcut ve gelecekteki yasal çerveçesi ile pratiğinin Lihtenştayn’da istisnai hizmetlr sunmak için Binance LCX ve diğer Blockchain şirketlerine sağlam bir temel oluşturduğundan eminiz.”

Lihtenştayn, Zug kantonundaki Kripto Vadisi ile bilinen komşu İsviçre’de olduğu gibi kripto para ve Blockchain teknolojisi konusunda samimi ve açık bir duruş sergiliyor.

Ülke yakın zamanda işletmeler ve müşteriler için yasal netlik sağlayan yeni bir Blockchain yasası sundu. Ayrıca Mart ayında Lihtenştayn kredi kurumu Bank Frick, beş kripto para için (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple ve Ethereum) “doğrudan yatırım” ve soğuk depolama hizmeti sunmaya başladı. Hizmet öncelikli olarak profesyonel piyasa katılımcıları ve finansal aracılar için tasarlandı.

→ VITALIK BUTERIN GOOGLE’IN KENDİSİNİ İŞE ALMA GİRİŞİMİNDEN BAHSETTİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl