Binance’in İstanbul buluşmasında neler konuşuldu?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'in İstanbul'da gerçekleştirdiği topluluk buluşmasına katılım oldukça yoğundu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in İstanbul buluşması, bugün Levent’teki Kolektif House’da gerçekleştirildi.

Saat 18.00’de başlayan buluşmaya yoğun bir ilgi vardı. Buluşma için ayrılan yer tamamen doldu.

Topluluk buluşması, Binance‘in Uluslararası Pazarlar Başkanı Ted Lin’in kendini tanıtmasıyla başladı.

Lin, ardından topluluğa “Binance’i kaç kişi hızlı olduğu için, kaç kişi likiditesi geniş olduğu için, kaç kişi güvenlik için, kaç kişi kullanıcı dostu yapısı için ve kaç kişi şeffaflıktan dolayı kullanıyor?” gibi sorular yöneltti.

Lin, daha sonra kullanıcıların Binance’de ne görmek istediklerini sordu. Topluluktan bazıları buna ‘kâr-zararı gösteren tablolar’ ve ‘marjin ticareti’ şeklinde yanıtlar verdi.

Lin, listelenmeyle ilgili gelen sorular üzerine bu konuya geniş bir zaman ayırdı ve buluşmanın büyük bir bölümü Binance’de kripto paraların nasıl listelendiğiyle alakalıydı.

Binance yetkilisi, şu sözlerle Binance’de değerlendirmeyi yapan ekiple ticari ekibin farklı olduğunu vurguladı:

“Binance’de tamamen dışarıdan bağımsız çalışan bir ekip her bir projeyi detaylıca inceleyip Binance’de listelenip listenmeyeceğine karar veriyor. Binance’de bu değerlendirmeyi yapan ekibin ticari ekipten ayrı olmasının nedeni de daha fazla para kazanmak için bütün token’ları listelemek isteyecek olan ticari ekibin diğer ekip üzerinde bir etkisinin olmamasının istenmesi. Yani, tamamen bağımsız bir değerlendirme yapmak için.”

Borsada listelenme süreci hakkında bilgi veren Lin, “Binance’de değerlendirme listelemesine girmek için bir form var ve bu form Google’da da bulunuyor. Bütün projeler başvurmak için bu formu dolduruyorlar. Bunun dışında içeriden biriyle iletişime geçerek başlatılan bir değerlendirme süreci Binance’de işlemiyor.” dedi.

Lin daha sonra her projeden listelenme ücreti almadıklarını ifade etti ve şöyle konuştu:

“Yeteri kadar iyi olmayan, kötü olan projeler de ne kadar ödemek isterlerse istesinler bir şekilde içeriye giremiyorlar. İyi projeler de tam tersine verecek paraları da olmasa bedelsiz bir şekilde Binance’de listelenebilirler.”

Lin sözlerine şu şekilde devam etti:

“Galiba listelemelerle ilgili genel olarak bir yanlış anlaşılma var, o da projelerle ilgili fix bir formatın olduğu ve o formata giren her projenin kabul edildiği ya da girmeyenlerin reddedildiği. Bunun yerine yaptığımız, daha çok bir projenin bir ürünün ya da ortaya konan şeyin gerçekten ne kadar iş yapıp yapamayacağı, başarılı olup olamayacağına dair bir değerlendirme. Yani 3 kişi var, 5 kişi yok gibi sayısal bir değerlendirme yok. Gerçekten kaliteli bir ekip olup olmadıklarına ve vaadettikleri ürünü ortaya çıkarıp çıkaramayacaklarına bakıyorlar. Gerçekten işe yarayan, bir problemi çözebilen projeler değerlendirmeye girip dikkat çekiyorlar. Odaklandıkları yer burası. Teknolojiye ve Blockchain’e hizmet eden bir kullanım durumu var mı, yok mu bu önemli bir kriter. Bunun sihirli bir formülü yok. Ekibiniz iyiyse, mevcut bir sorunu çözüyorsa ve teknolojiye hizmet ediyorsa Binance’de listelenmemeniz için bir neden yok.”

Oldukça merak edilen, Binance’in piyasaya bir müdahalesinin olup olmadığı konusu hakkında ise Lin, borsanın bir müdahalesinin olmadığını söyledi.

Son olarak Lin, Türkiye’de işe alıma başladıklarını ve Angels, Topluluk Yöneticisi, PR Uzmanı ve Etkinlik Koordinatörü aradıklarını açıkladı.

Bu arada etkinlik sırasında çekilişle bazı katılımcılara Binance tişört ve şapkaları hediye edildi.

→ SEC ÜYESİ PEIRCE: SEC KRİPTO PARA ÜRÜNLERİNİN ÖNÜNÜ TIKAMAMALI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl