Binance’in zincirinde BurgerSwap fırtınası: 12 milyon BNB kilitlendi

DeFi fırtınası, BurgerSwap ile devam ediyor. Binance Smart Chain'de faaliyete geçen protokol, kısa sürede 400 milyon dolarlık likiditeye ulaştı.

burger

Uniswap, SushiSwap, SashimiSwap derken DeFi çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Birkaç gün önce kripto para borsası Binance, yaptığı açıklama ile geliştiricileri ve projeleri Binance’in kendi blok zinciri olan Binance Smart Chain’e çekmek için 100 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurmuştu. Bunun ardından Binance Smart Chain’de ortaya çıkan DeFi projelerinden biri de Burger Swap oldu.

Kısa sürede büyük ilgi gören Burger Swap, zincir üzerinde açık ara farkla işlem sayısına göre zirvede yer aldı. BSC Scan verileri, Burger Swap ile son 24 saatte 61 binden fazla işlem yapıldığını gösteriyor. Ona en yakın olan Wrapped BNB’deki işlem sayısı ise 25 bin 700’de kaldı.

Uniswap’ın eksiklerinin giderildiği daha iyi bir versiyonu olduğu iddiasıyla ortaya çıkan protokol, sadece bir gün içinde 12 milyon BNB’nin stake edilmesiyle yaklaşık 400 milyon dolarlık bir likiditeye ulaştı. BurgerSwap’ta, protokol Binance Smart Chain üzerinde olduğundan tüm token’larda ETH çiftleri yerine BNB çiftleri kullanılıyor ve yüzde 0.3 olarak belirlenen işlem ücretlerinin yüzde 10’u ekibe gidiyor.

BurgerSwap’ın temelinde ise altında Tony Carson’ın yanı sıra Türk Blockchain uzmanları Dr. Mehmet Sabir Kiraz ve Dr. Süleyman Kardaş’ın imzası olduğu, staking ödülleri hesaplamasında yeni bir standart olarak geliştirilen ERC-2917 yatıyor.

BNB’nin fiyatına da yaradı

BurgerSwap etkisi, Binance’in kripto parası Binance Coin’de de görülüyor. BNB, dünden bu yana yüzde 20’ye yakın değer kazandı. Gün içinde 32 doları aşan BNB, haberin yayına girdiği dakikalarda 31 dolardan el değiştiriyor. Kripto parada bu seviyeler, geçen senenin Ağustos ayından beri görülmemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl