Binance çalışanlarının %90’ı maaşlarını BNB ile alıyor

Binance'in kurucu ortağı ve CEO'su Changpeng Zhao, Binance çalışanlarının yüzde 90'ının maaşlarını BNB ile aldığını açıkladı.

Lihtenştayn Kripovarlıklar Borsası’nın (LCX) etkinliğinde TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington’a konuşan Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, borsa çalışanlarının yüzde 90’ının maaşlarını BNB ile aldıklarını açıkladı.

Arrington, konuyla ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımla şöyle dedi:

“Changpeng Zhao, LCX etkinliğinde bana ilginç bir şey söyledi: Binance çalışanlarının yüzde 90’ı maaşlarını BNB token’larıyla alıyor. Zeki insanlar.”

Aynı zamanda Binance Coin olarak da bilinen BNB, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in token’ı.

Binance’in çalışanlarının büyük çoğunluğunun maaşlarını BNB ile ödemesi, borsayı kriptoda çalışanların çoğunluğunun ödemelerinin kripto ile yapıldığı birkaç ticari işletmeden biri haline getiriyor.

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca çeşitli şirketler ve projeler, kripto paranın ve merkezsiz uygulamaların benimsenmesine öncülük etmek maksadıyla benzer bir yola başvurmuşlardı.

Japonya merkezli GMO Group bunlardan biri. GMO Group, çalışanlarına kripto para ile maaş ödeme seçeneği sunan tek büyük multi-milyar dolarlık şirket. Şirket, kripto para madencilik işine ve madencilik ekipmanı üretimine başlamasından bu yana çalışanlarına kripto para ile ödeme yapmayı teklif ediyor.

Şirketin geride bıraktığımız Aralık ayında yaptığı açıklamada “GMO Internet Group, sanal paralarla ilgili çabaları tüm dünyada teşvik ederek sanal paraların gelişimine katkıda bulunacak” demişti.

→ MONERO HASH ORANINDA BÜYÜK BİR DÜŞÜŞ YAŞIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl