Binance yüksek hacimlere hazırlık yapıyor: Zhao, beklentilerinden söz etti

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, borsanın önümüzdeki aylarda işlem hacminde beklenen artışı karşılamak için hazırlıklar yaptığını söyledi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter Spaces’te gerçekleştirilen soru-cevap etkinliği sırasında önemli açıklamalarda bulundu.

Zhao’ya göre, FTX borsasının çöküşünün ardından geçen yıl Kasım ayında başlayan olumsuz dönemin aksine, son haftalarda işlem hacimlerinde gözle görülür bir artış oldu. Son artış, spot Bitcoin ETF’leri için yeni başvuruların yapılması ve 2024 yılının nisan ya da mayıs aylarında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin yarılanma (halving) olayı gibi çeşitli faktörlere bağlanıyor.

CEO, önümüzdeki birkaç ay içinde artmasını bekledikleri işlem hacmi için platformu hazırladıklarını dile getirdi. “Geçmiş hareketlere baktığımızda daha yüksek hacimlere hazırlıklı olmak istiyoruz.” diyen Zhao, önümüzdeki 6 ila 18 ay içinde sistemlerini artan işlem taleplerine hazırlamak üzere yoğun bir süreçten geçtiklerini sözlerine ekledi.

Binance CEO’su piyasa trendleri konusunda olumlu bakış açısına sahip

Zhao’ya göre, “Bitcoin’de halving’den sonraki yıl genellikle boğa yılı olduğundan” Bitcoin için bir sonraki boğa koşusu 2025’te gerçekleşebilir. Bununla birlikte Zhao, gelecekteki olayları öngörmenin zor olduğunu söyledi.

Henüz yolun çok başında olduklarını ve sektörün büyümesi için hâlâ büyük bir potansiyel olduğunu söyleyen Zhao, “Bu yüzden ben her zaman yükselişten yanayım. Ben bir proje geliştiriciyim, dolayısıyla her zaman olumlu bir bakış açısına sahibim.” dedi.

Zhao ayrıca, ayı piyasasının devam etmesi durumunda Binance’in zorlu piyasa koşullarına dayanacak esnekliğe ve dayanıklılığa sahip olduğunu da belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl