Binance CEO’su Zhao: Artık daha çok konuşacağım

Ellerindeki FTT’leri satacaklarını söyleyerek kripto para borsası FTX’in iflasına yol açan olaylar zincirini başlatan Binance CEO’su Changpeng Zhao, sektörde gördüğü sorunlarla ilgili daha fazla konuşacağını söyledi.

Zhao, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Rakiplerle ilgili yorum yapmıyorduk fakat bu politikayı, ilerleyen zamanda biraz kenara bırakacağım ve sektörde gördüğüm sorunları daha çok dile getireceğim. Bu daha fazla ‘tartışmaya’ yol açabilir ama niyetim riski azaltmak.” ifadelerini kullandı.

Binance CEO’su, bu açıklamasıyla ilerleyen günlerde hangi şirketler hakkında konuşacağı konusunda büyük merak uyandırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Elon Musk’tan FTX CEO’su için sert sözler

Bilindiği üzere Zhao, geçtiğimiz hafta Alameda’nın bilançosunun çok büyük bir kısmının FTT’den oluştuğunun ortaya çıkmasının ardından riski yönetimini gerekçe göstererek ellerinde tuttukları yüz milyonlarca dolarlık FTT’yi satacaklarını açıklamıştı. FTX ve Alameda’nın zayıf bilançosu ile kredi, borç ilişkileri her iki şirketi de kötü bir sona sürükledi. Zhao, Binance’in FTX’i tamamen satın almak üzere bağlayıcı olmayan bir anlaşma imzaladığını söylemiş fakat şirketin durumunu öğrenince bundan vazgeçmişti. CEO, “SBF beni aradığında, olumsuz ortamı dağıtacak açıklamalarla bir anlaşma yapabileceğimizi düşündüm ama rakamları gördüğümde durumun çok daha kötü olduğunu anladım.” demişti.

Binance Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl