Binance CEO’su servetinin %99’unu bağışlamak istediğini açıkladı

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, servetinin yüzde 99’unu bağışlamak istediğini söyledi.

Zhao, Associated Press’e verdiği demeçte, “Bugüne kadar Rockefeller gibi birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı şekilde, servetiminin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin yüzde 90, 95 veya 99’unu bağışlamak niyetindeyim.” dedi.

Mali açıdan özgür olduğunu söyleyen Zhao, çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını ifade etti.

Tahminlere göre net serveti 200 milyar doları aşıyor

Forbes, Zhao’nun servetini yaklaşık 2 milyar dolar olarak hesaplamıştı. Bununla birlikte Binance CEO’su, Wall Street Journal’ın yakın tarihli bir haberinde belirttiği üzere, Binance’in en büyük hissedarı. Binance’in değerinin ise 300 milyar dolar olduğu öne sürülüyor. Dolayısıyla Binance için böyle bir değerleme Zhao’yu dünyanın en zengin birkaç isminden biri yapacak. Endüstri analistlerinin tahminlerine göre, Zhao’nun net serveti 200 milyar doların üzerinde.

Sadece Bitcoin ve Binance Coin tutuyor

Zhao, AP’ye sadece Bitcoin ve Binance Coin tuttuğunu söyledi. İlk Bitcoin’lerini 2014’te alan Binance CEO’su, çoğunu halen elde tuttuğunu, servetinin büyük bölümünün ise BNB’de olduğunu kaydetti. Zhao, elinde başka herhangi bir kripto para olmamasını ise olası çıkar çatışmalarından kaçınmak olarak açıkladı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl