Binance CEO’sunun şirket içi mektubu ortaya çıktı

Binance CEO'su Changpeng Zhao, çalışanlarına gönderdiği mektubunda, SEC dava dosyalarında yer alan çalışanlara ait sohbet kayıtlarını ele aldı. Konuyla ilgili iki tweet’e de açıklama getirdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve CEO’su Zhao, SEC davası sebebiyle zor günler geçiriyor. Zhao, SEC tarafından açıklanan çalışan sohbet kayıtları hakkında konuşmak için bugün bir şirket içi mektup gönderdi.

“Bu zor zamanlardan geçerken sizlerle iki tweet paylaşmak istiyorum.” diye sözlerine başlayan Binance CEO’su, önce Adam Cochran tarafından yayımlanan tweet’i paylaştı.

Cochran, dün iki Binance çalışanının konuşmasını paylaşmıştı. Tweet’te, “SEC’in Binance’e karşı davasından elde edilen kanıtlar… Bu, Sam Lin (eski Binance uyumluluk lideri) ve Alivn (daha önce BD’nin başındaki isim) arasındaki ilk sohbet kayıtlarını içeriyor. İlk konuşma, Sam’in BNB tutmanın risklerini konuştuğu bonuslar hakkında.” ifadeleri yer almıştı.

“İtibarımıza son derece zarar veriyor”

Zhao bu tweet’i paylaşarak “Gördüğünüz gibi, bu sadece 5 yıl önce ‘özel olarak’ atıp tutan 2 adam olsa da bu bizim (ve onların) itibarımıza son derece zarar veriyor.” dedi.

Binance’in müfettişlerle iş birliği yaptığını, genellikle istedikleri ilk şeyin sohbet kayıtları olduğunu hatırlatan CZ, “Söylediğiniz her şey bir gün mahkeme salonunda (ya da internette) ortaya çıkabilir/çıkacaktır. Çalışanların sohbet kayıtlarını kontrol etmiyoruz. Aslında ben bunu ilk kez görüyorum.” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Gensler’ın asistanı ortaya çıktı: “CZ’ye BNB raporu göndermişti”

SEC’nin bunu afişe etmesinin çok çirkin olduğunu söyleyen Zhao, bu durumu halletmeleri için avukatlara bıraktıklarını belirtti.

Binance CEO’su ikinci olarak borsanın zorluklara rağmen olumlu adımlar attığına dair bir mesaj da paylaştı. Zhao, gönderdiği mesaja, Binance Pay’ın LATAM tabanlı Credencial Payments ile ortaklık kurduğunu ve kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kripto ile ödeme yapmasına olanak sağladığını duyurduğu tweet’ini ekledi.

Tweet’in altındaki yorumlara işaret eden CZ, “Bu basit bir tweet olsa da kullanıcılarımızın ‘geliştirmeye devam etme’ çabalarımızı desteklediğini göreceksiniz. Daha önce defalarca söylediğim mesajı tekrarlamak istiyorum: Zor zamanlarda başımızı öne eğmeyelim ve insanların kullandığı ürünler geliştirmeye devam edelim.” şeklinde konuştu.

Zhao, “memnun olmayan gidebilir” dedi

Zhao, Binance çalışanlarına, memnun olmadıkları bir şirkette çalışmaya devam etmek yerine yöneticileriyle konuşmalarını ve kariyer seçimlerini ciddiye almalarını önerdi. Kendi işlerini ve Binance’in misyonunu sevdiklerinden emin olmalarını istedi. CEO, bu misyona tamamen bağlı insanlara ihtiyaç duyduklarını belirtti ve bu yolda aşılması gereken “birkaç” zorluğun olduğunu kabul etti.

Son olarak Zhao, Binance’ın kullanıcılarını koruma konusunda her zaman yüksek etik standartlara sahip olduklarını ve bu konuda asla taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl