Binance CEO’su Zhao: Bir ‘reset’ gerekliydi

Dünyanın en büyük borsası konumundaki Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, yaşanan son düşüşlerin piyasanın uzun vadeli gidişatı için sağlıklı olduğunu belirtti ve "Bir reset durumu gerekliydi. Kripto paralar son dönemde bu alana inanmayan çok fazla kişi çekti ve bir süre sonra piyasa kaldıramayacağı bir yüke ulaştı. Bu büyük çapta olduğunda çöküş gelir ama bu yaşananlar sağlıklı diye düşünüyorum" dedi.

Son dönemde regülasyonlar konusunda adeta dört bir yandan saldıran ve neredeyse her yargı bölgesinde lisans almaya çalışan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, kripto para piyasalarında Mayıs başından bu yana yaşanan büyük düşüşleri değerlendirdi.

“Bu alana inanmayan çok fazla yatırımcı geldi”

ABD medyasından CNBC’ye verdiği bir röportajda konuşan “CZ”, yaşanan büyük fiyat çöküşünün uzun vadede piyasa için sağlıklı olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bence küçük bir reset gerekliydi ve açıkçası bu sağlıklı bir durum. Kripto paralar son dönemde bu alana inanmayan çok fazla yatırımcı çekti. Genellikle bunlar spekülatörlerdi. Böyle bir durum çok büyük ölçekte olmamalı. Olursa da, piyasa gereğinden fazla şişmiş duruma geliyor ve bir süre sonra da düşüşler meydana geliyor. Ancak ben bu düşüşlerin sağlıklı olduğu kanaatindeyim”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Morgan Creek CEO’su Yusko: Bitcoin baharı gelmiş olabilir

“Piyasa, Bitcoin’in 69 bin olduğu dönemden daha sağlıklı”

Zayıf yatırımcıların, Terra LUNA gibi “can yakan” bir olaydan sonra dâhi olsa, piyasadan temizlendiğini belirten Zhao, piyasanın, Kasım ayındaki ATH seviyesinden çok daha sağlıklı olduğunu söyledi:

“Tabii ki Terra LUNA çöküşü çok fazla kişinin canını yaktı. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki, çok fazla zayıf yatırımcı da piyasadan temizlenmiş oldu. Piyasanın şu an, 6 ay öncesinden ya da 9 ay öncesinde Bitcoin’in 69 bin olduğu dönemden çok daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Piyasanın içinde kalan insanların çalıştığını, ürettiğini, uygulamalar geliştirdiğini görüyoruz. Endüstri dışına çıkmayan yatırımcı uzun vadeli bir bakış açısına sahip… Dediğim gibi, piyasa şu anda ATH yaptığı seviyeden çok daha sağlıklı konumda bulunuyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl