Morgan Creek CEO’su Yusko: Bitcoin baharı gelmiş olabilir

Yatırım şirketi Morgan Creek Capital'in kurucusu ve CEO'su olan Mark Yusko, katıldığı bir çevrim içi yayında Bitcoin'de yükselişlerin geldiği bir dönem yaşayabileceklerini belirtti. En büyük kripto paranın bu dönemde bir dip oluşturma süreci içinde olduğunu belirten Yusko, "Şu anda iyi bir boğa trendi yakalamış durumdayız ve belki de Bitcoin baharı önümüzdeki günlerde gelmiş olacak. Bu 'bahar' aylar sürebilir" dedi.

Bitcoin son günlerde 24 bin dolar seviyesi etrafında dolanırken, dip seviyeninin bulunup bulunmadığı ve yeni bir düşüş dalgasının yaşanıp yaşanmayacağı tartışmaları da devam ediyor. Konuyla ilgili olarak fikirlerini açıklayan isimlerden biri de Morgan Creek Capital’in kurucusu ve CEO’su olan Mark Yusko’ydu.

“Dip oluşturulma süreci içerisindeyiz”

Stansberry Research’e verdiği bir röportajda konuşan Yusko, Bitcoin’in içinde bulunduğu piyasa yapısının bir dip oluşturma süreci olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 10 gündür bu konuyu tartışıyorum. Şu an için net şekilde ‘Dibi bulduk’ diyemem. Ancak geçtiğimiz hafta katıldığım bir podcast’te yaptığım yorumların hala arkasındayım. En dipte 3 tane tepe seviye bulduk. 17 bin 500’e indik ve sonra yukarı çıkıp tekrar 18 bin dolara geri geldik. Yine yukarı çıkıp bu kez 19 bin dolara indik. Daha sonra üçüncü kez yukarı çıkıp 20 bin 900 dolara indik. Ve eğer 20 bin 900 doların üzerinde kalırsak toplamda 3 adet dibin tepesi ve 3 adet de tepenin tepesine sahip olmuş olacağız. Bu çok iyi bir boğa trendidir ve Bitcoin baharının başlangıcını işaret ediyor olabilir”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Buterin’den metaverse çıkışı: Meta’nın projeleri tutmayacak

“Kış bitti, şu an bahar dönemindeyiz”

Bitcoin’in şu anda kış mevsiminin sona erdiği bahar döneminde olduğunu belirten Yusko, bu ‘bahar’ın aylar sürebileceğini belirtti:

“Baharın geldiği konusunda ısrar edebilirim. Son iki döngüye bakarsanız, kış’ın sona erdiği ve bahar’ın başladığı gün sayısıyla şu anda eşit seviyedeyiz. Bu bahar aylar sürebilir. Çok kısa sürede bir boğa piyasası oluşmaz. Hemen gelmeyecektir ama önce bahar yaşanır sonra da yaz. İşte o dönemlerde ciddi şekilde spekülatif hareketler göreceğimizi düşünüyorum. Bu dönemin de, ödül yarılanmasıyla oluşacak olan yükseliş beklentisiyle 2024 yılında yaşanacağı fikrindeyim”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl