Binance CEO’su Zhao: Bitcoin ve BNB’lerimi satmadım

Kripto para piyasaları zor zamanlardan geçerken, yatırımcıların ilgisini çekecek bir açıklama da Binnace CEO'su Changpeng Zhao'dan geldi."CZ", kendisine Twitter'dan sorulan bir soruya, "Hala aynı miktarda BTC ve BNB'ye sahibim" cevabını verdi.

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in kurucularından ve CEO Changpeng Zhao, düşüş döneminde hiçbir Bitcoin ya da BNB’sini satmadığını açıkladı.

Afrika gezisinde, bölgedeki insanların %10 ilâ %20’sinin banka hesabının bulunduğunu belirten ve kalabalıkların finansal siteme katılımı için blok zinciri teknolojisinin önemine değinen bir tweet atan “CZ”ye, bir takipçisi ise “Doğruyu söyle, geçen hafta ne kadar para kaybettin?” diye sordu.

“Fiat para yok”

Bu soruya kısa ve net bir cevap veren CZ, “Aynı miktarda BTC ve BNB’ye sahibim” dedi. Bir başka takipçisinin de, “Madem aynı miktarda, o zaman neden daha ucuza daha fazla almıyorsun?” sorusuna da yine kısa bir yanıt veren başarılı CEO, “Fiat para yok” dedi. CZ daha önceki birçok röportajında da, elinde hiçbir zaman fiat para bulundurmadığını, %100 şekilde kripto para yatırımlarının olduğunu belirtmişti.

Evini satıp Bitcoin almıştı

Hatırlanacağı üzere, bir süre önce verdiği bir röportajda geçmişteki zor günlerinden de bahseden Zhao, 2014’te Bitcoin aldığı zaman evini sattığını ve satıştan kısa süre sonra ise en büyük kripto paranın 600 dolardan 200 dolara düştüğünü söylemişti. Buna rağmen o dönem hiçbir şekilde satış yapmadığını belirten Binance CEO’su, bugün dâhi o dönem aldığı Bitcoin’lerin tamamına yakınını tuttuğunu ifade etmişti.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Zhao’nun serveti şu anda yaklaşık 18.7 milyar dolar ancak Bitcoin’in 60 bin doların üzerinde olduğu dönemlerde bu rakamın 100 milyar doların da üzerinde olduğu belirtiliyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl