Kripto balinasından Binance Coin’e (BNB) büyük hamle

Büyük bir kripto para balinasının, yeni bir token satışından yararlanmak amacıyla BNB Chain’in kripto parası olan BNB’ye yaklaşık 35 milyon dolar yatırdığı bildirildi.

Popüler zincir üstü analiz sağlayıcısı Lookonchain tarafından aktarılan verilere göre, bir balina 141 bin 835 BNB token’ını dört farklı Binance hesabına taşıdı. Hesaplara ayrı ayrı para yatırma işlemi yapmasının sebebi, her kullanıcının en fazla 300 bin token alabildiği yeni bir token satışından daha fazla yararlanabilmek.

Arkham’ın token satışına ilişkin büyük hareket

Bu balinanın, yeni token satışı olan Arkham (ARKM) token’ına katılmak için bu hareketi yaptığı düşünülüyor. Arkham, pazar yerini devreye aldıktan sonra, token arzının yüzde 5’lik kısmını Binance Launchpad üzerinden satışa çıkarıyor.

Arkham’ın yeni platformu, kullanıcıların blok zinciri verileri için ödül yayınlamasına izin veren bir ödül mekanizması kullanacak olan Arkham Intel Exchange olarak adlandırılıyor. ARKM token’ı, bu platformun native token’ı olarak hizmet verecek.

Bu hizmet, blok zincirinin anonimliğini ortadan kaldıracak ve bu durum sosyal medyada gizlilik savunucuları tarafından eleştiriliyor. Hatta bazıları bunun bir “doxing (kişisel bilgileri açığa çıkarma) hizmeti” olduğunu öne sürüyor.

Arkham’ın finansmanı ve token dağıtımı

Binance’in araştırma sayfasına göre, Arkham, iki seriden toplamda 10 milyon doların üzerinde finansman sağlamış durumda. Token arzının yüzde 5’inin token satışı için ayrıldığı, token arzının yüzde 20’sinin başlıca katkıda bulunanlara, yüzde 17.5’i yatırımcılara ve yüze 17.2’si ise vakfın hazine fonuna yönlendirileceği bildirildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl