bnb ne zaman çıktı

BNB (Binance Coin) nasıl alınır?

BNB Nasıl alınır? Bitcoin’in özellikle son 3 ay içerisindeki yükselişi, diğer kripto paraların diğer bir deyişle altcoin’lerin yükselişini de beraberinde getirdi. Bu yükselişten nasibini alan bir diğer kripto para ise Binance Coin oldu. Eğer BNB hakkında detaylı bir bilgi istiyorsanız, BNB (Binance Coin) nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Binance Coin’i incelediğimizde son aylarda, ciddi anlamda yükseldiğini grafiklerden görüyoruz. Bu yazıyı yazdığımız 26 Şubat 2021 tarihinde BNB 229 dolardan, borsalarda işlem göriyor. Peki BNB geçmiş aylarda nasıl bir grafiğe sahipti önce buna bir göz atalım.

Yıllara göre BNB fiyatı

Gelin şimdi BNB’nin tarihsel yolculuğunu hep birlikte inceleyelim!

BNB ne zaman Çıktı?

BNB, Binance borsasında ilk kez 14 Temmuz 2017’de işlem gördü.

2017 BNB fiyatı:

BNB’nin Temmuz 2017’de kripto para piyasasında işlem gördüğü ilk tarih 2017’nin Ağustos ayına denk geliyor. Yani BNB bu tarihlerde 0,1 $’dan işlem görüyordu. Bitcoin’in o zamana kadar en büyük zirversini yaptığı Aralık 2017’de ise BNB’de o zamana kadar olan zirversini diğer bir deyişle ATH değerini gördü. Bu ATH ise 8,15 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yani BNB ilk çıktığında, cüzdanına BNB ekleyen ve tutan (HODL) kullanıcılar yatırımlarını 81 kat arttırdı denilebilir.

2018 BNB fiyatı:

2018’de başlayan Bitcoin’in düşüdü diğer kripto paraları da elbette etkiledi. 2018’de BNB’nin fiyatı ne çok fazla arttı, ne de çok fazla düştü. Yani BNB 2018’de yatay bir grafik çizdi diyebiliriz.

Ocak 2018’de yine rekor kıran BNB, 22 dolar seviyesine çıktı. Dediğimiz gibi Bitcoin düşerken, BNB de düştü ve 2018 yılındaki en düşük fiyatı 4,5 dolar civarında bir değere sahipti.

2019 BNB fiyatı:

2019 yılına baktığımızda BNB’nin bu yıl içerisinde de yeni bir rekor gırdığını görüyoruz. 2019 yılına 5,91 dolar olarak başlayan Binance Coin, 22 Haziran 2019’da 38,6 dolar seviyesini görerek rekorunu tazeledi. Yıl sonunda ise 13,89 dolar seviyesine çıktı.

2020 BNB fiyatı:

Binance Coin’in 2020 yılında çizdiği grafik yine çok fazla iniş ve çıkışa sahip değildi. Yeni yıla 18,91 dolar seviyesinde başlayan BNB, 2020 biterken 38 dolar olarak piyasalarda işlem görüyoruz.

BNB nasıl ve nereden alınır?

Binance Coin (BNB) nereden alınır. BNB, şu anda değer bakımından, 4. en büyük kripto para birimi olsa da sadece Binance üzerinden satın alınabiliyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi de BNB projesini, Binance borsasının başlatmış olması diyebiliriz.

1. Adım: kripto para borsasında hesap açın

BNB almak için izlemeniz gereken ilk adım, bir kripto para borsasında hesap açmaktır. Yani güvenilir bir kripto para borsasında bir hesap açmanız gerekiyor. Eğer kripto para borsalarında nasıl hesap açacağınızı bilmiyorsanız, Bitcoin hesap açma yazımıza okuyabilirsiniz.

Hemen BNB almak istiyorsanız Binance’e bu linkten kayıt olabilirsiniz. Ardından Binance’in kolay mobil arayüzü sayesinde, hemen BNB alabilirsiniz.

Adım 2: BNB almak i̇çin hesabınıza bakiye yükleyin

Binance’e kayıt olduktan sonra, mobil uygulamanın ana sayfasında bulunan kredi kartı ve banka kartı seçeneklerini seçerek, Binance hesabınıza TL yükleyebilirsiniz.

Binance’e nasıl TL yatırıp çekeceğinizi bilmek istiyorsanız Binance para yatırma ve Binance para çekme yazılarımızı okuyabilirsiniz!

bnb binance coin nasil alinir

Adım 3: BNB satın almak i̇çin uygulamada bnb’yi seçin ve satın alma ekranına gelin

Yukarıda gördüğünüz, ekran görüntüsünde de olduğu gibi ana sayfada BNB/BUSD işlem çiftini seçerek BNB alabilirsiniz. Eğer Türk Lirasi kullanarak BNB almak istiyorsanız, yine piyasalarda BNB/TRY işlem çiftini seçmeniz gerekmekte. Diğer yandan Tether (USDT) ya da EURO ile de Binance Coin satın alabilirsiniz.

Adım 4: Tebrikler artık siz de BNB sahibisiniz!

Eklediğimiz ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi Al/Sat ekranından herhangi bir limit emri vererek ya da piyasa fiyatı ile BNB alabilirsiniz.
bnb binance coin nereden ve nasil alinir

Evet sevgili okurlarımız bu yazımızda sizlere BNB nereden alınır, BNB nasıl alınır ve BNB’nin yıllara göre fiyatını anlattık. Kripto paralar hakkında daha fazla içerik için Bitcoin haberleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl