Binance’in kurucusu, Ethereum ve EOS’un başarısından şüphe duyuyor

Binance'in kurucusu, Ethereum ve EOS gibi genel akıllı sözleşme platformlarının uzun vadede başarıya ulaşmak için yeterince hızlı olmayacağını söyledi.

Önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Fortune’a verdiği röportajda herhangi bir genel akıllı sözleşme platformunun (yani Ethereum, EOS gibi) uzun vadede başarıya ulaşmak için yeterince hızlı olmayacağını söyledi.

Zhao, onların geliştiricilere belirli amaçlar doğrultusunda Blockchain yazmaları için araçlar veren projeler tarafından geride bırakılacağına inandığını ifade etti.

Zhao, ardından Komodo ve Tendermint gibi belirli amaçlar için Blockchain yazmayı mümkün kılan yeni araçlardan söz etti ve geleceğin sayısız ısmarlama defter teknolojilerinden oluşacağını öne sürdü.

Ethereum ve diğer akıllı sözleşme platformları mevcut işlem hızlarının önemli ölçüde iyileştirmek için çalışıyor. Vitalik Buterin, yakın zamanda hızı saniyede 1 milyon işleme getirmenin mümkün olduğuna inandığını dile getirmişti.

Zhao, merkezsiz uygulamaların geleceği hakkında ise en baştan başladığımızı, Blockchain tabanlı mesajlaşma, oyunlar, sosyal ağlar ve derecelendirme sistemlerinin geniş kullanımının yolda olduğunu söyledi. Zhao, şu anda merkezsiz uygulamalar konusunda çok erken dönemde bulunduğumuzu, çoğu projenin yalnızca kavram kanıtı ve basit oyunlardan ibaret olduğunu belirtti. Bunun çok geçmeden muhtemelen değişeceğini de ekledi.

Binance’in kurucusu ayrıca tüm gücüyle şirketin bir süredir piyasaya sürmeyi planladığı merkezsiz kripto para borsası Binance Chain üzerinde ilerlediklerini bildirdi.

→ UBS: BITCOIN’İN FİYATI ABD PARA ARZININ YERİNİ ALABİLMESİ İÇİN 213,000 DOLAR OLMALI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl