Binance, genel merkezini çok yakında açıklayacak

Singapur’da düzenlenen Bloomberg New Economy forumunda konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, şirket merkezinin nerede olacağına karar verdiklerini ve çok yakında açıklayacaklarını söyledi.

Bilindiği üzere Binance, bir süredir artan regülasyon baskısıyla bazı adımlar atma kararı almıştı. Bunların başında bir merkez ofis kurmak geliyordu. Zhao, Ağustos ayında yaptığı bir açıklamada, zamanının yüzde 80’ini regülasyonları düşünmekle geçirdiğini ifade etmiş, “Regülatörler bize ‘Merkeziniz nerede?’ diye sorduğunda onlara geçmişte ‘Bir merkezimiz yok’ diyorduk. Bu da ciddi sorunlar çıkarıyordu. Dolayısıyla bir merkezimiz olacak, merkezden yönetilen bir işlevsellik olacak.” demişti.

Zhao, Bloomberg’in düzenlediği forumda ayrıca Binance’in ABD kolu Binance US’in bir veya iki ay içinde kapanacak olan bir finansman turunda birkaç yüz milyon dolar yatırım alabileceğini de söyledi.

Başarılı girişimci, sözlerinin devamında regülatörlerin artan incelemesi hakkında da konuştu. Zhao, şirketinin regülatörlerle düzenli olarak görüştüğünü ifade etti ve “Düzenleme istiyoruz, tam bir liberter değilim, aynı zamanda bir anarşist de değilim.” dedi.

Zhao, önceki gün de servetinin yüzde 99’unu bağışlamak istediğini açıklayarak ses getirmişti. Binance CEO’su, “Bugüne kadar Rockefeller gibi birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı şekilde, servetiminin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin yüzde 90, 95 veya 99’unu bağışlamak niyetindeyim.” şeklinde konuşmuştu. Zhao’nun servetinin 200 milyar doların üzerinde olabileceği tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl