binance hesabı nasıl açılır

Binance Hesap Açma

Covid-19 pandemisiyle birlikte hızlı bir düşüş yakalayıp, ardından rekor üstüne rekor kıran en büyük kripto para birimi Bitcoin, neredeyse tüm dünyanın merak ettiği bir konu haline geldi. Durum böyle olunca yatırımcılar, sahip olduğu kripto paraları nereden alıp satabileceğini ise merak ediyor. Elbette Binance kripto para alım satımı yapmak için en iyi seçeneklerden birisi. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olmasının yanısıra, işlem hacmi bakımından da lider durumda. Peki Binance hesabı nasıl açılır, Binance hesabı açtıktan sonra dikkat etmeniz gereken noktalar neler olmalı? Gelin bu sorulara hep birlikte cevap bulalım!

Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar:

  • Binance’de hesap açarken hesabınızın güvenliğini yükselmek için yapabildiğiniz tüm önlemleri almalısınız. Google Authenticator, 2FA, Adres yönetim gibi yöntemleri etkinleştirebilirsiniz.
  • Hesabınızın şifresini olabildiğince karmaşık bir yapıda tutmanız güvenlik açısından önemli.
  • Binance’de yapacağınız işlemlerden alınan komisyonlarda indirim kazanmak için bu linke tıklayın!

 

  • Adım Adım Binance’de Hesap Açmak
  • 1. Adım: binance.com’a gidin
  • 2. Adım: Kaydolacağınız mail adresini ve hesabınızın şifresini belirleyin
  • 3. Adım: Kimlik Bilgilerinizi Doğrulayın

1. Adım: Mail Adresinizi Yazın ve Şifre Belirleyinbinance hesabı nasıl açılırHesabınızı oluşturmadan önce yapmanız tamamlanamanız gereken ilk nokta elbette Binance’in ana sayfasını ziyaret etmek olacaktır. Binance’in ana sayfasıan gitmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Kayıt butonuna tıkladıktan sonra karşınza böyle bir sayfa çıkacak. Burada iki seçeneğiniz var. E-posta adresinizle kayıt olmak ya da telefon numaranızla kayıt olmak. E-posta adresinizi girdikten sonra zaten sizden telefon numaranızı isteyeceği için, mobile şimdilik gerek yok.

Binance hesabı açarken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada hesabınız için en önemli güvenlik önlemi olan şifreniz. Şifrenizi olabildiğince karmaşık ve uzun yapmanız sizin ve yatırımınızın güvenliği açısından iyi olacaktır.

Yani şifrenizi oluştururken kısa bir şifre girmeyin. Binance sizden en az 8 karakterden oluşan bir şifre istiyor ama bunu aklınızda tutabileceğiniz bir şekilde uzun yapmanız iyi olacaktır. Diğer yandan; nokta, virgül, büyük ve küçük harfler, rakamlar, soru işareti, ünlem gibi diğer işaretleri kullanmanız da şifrenizin güvenilirliğini arttıracaktır.

Son olarak bahsetmemiz gereken nokta da şifrenizi unutmamanız gerektiğidir. Çünkü Binance şifrenizi unutursanız, 1 gün boyunca hesabınızı kullanarak kripto para ve nakit çekimi yapmanızı engelliyor. Elbette bu da hesabınızın güvenliği açısından önemli. Bu sebepten ötürü şifrenizi unutacağınızı düşünüyorsanız, güvenli bir yere yazıp saklamanız iyi olacaktır.

2. Adım: Mail Adresinize Gelen Kodu Girin

binance hesabı açma

Bu adımları tamamladıktan sonra, kayıt olduğunuz e-posta adresinize 6 haneli doğrulama kodu gelecek. Hesabı açtığınıza dair onaylamanız için bu kodu 30 dakika içerisinde girmeniz gerekiyor.

3. Adım: Kimlik Bilgilerinizi Doğrulayın

binance hesap açılışı

Aslında ilk iki adımda Binance hesabınızı açtınız. Ancak bu adımdan sonra Binance sizden, kimliğinizi doğrulamak adına bazı bilgilerinizi istiyor. Çünkü hesabınızın korunması adına bunlar da oldukça önemli. Eğer şifrenizi kaybederseniz ya da hesabınıza ulaşmakta zorluk çekerseniz vereceğiniz bilgiler hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Kimlik doğrulaması genellikle, en geç 24 saat içerisinde onaylanıyor. Kimlik doğrulamasını yaptıktan sonra Binance hesabınıza, kredi kartı ya da banka aracılığıyla nakit gönderebilirsiniz. Ardından da kripto para alabilirsiniz.

Bonus 1: Hesabınızın Güvenliğini Yükseltin

binance hesap açılışı nasıl olur

Binance hesabını açmak yukarıda da gördüğünüz üzere oldukça basit. Ancak hesabınızın güvenliğini yükseltmeniz gerekiyor.

Peki bunu nasıl yapacaksınız. Yukarıda gördüğünüz ilk noktadan başlayalım. 2FA, 2 faktörlü doğrulama, hem şifrenizi hem de telefonunuza gelen SMS kodu ile hesabınıza girmenizi sağlayan bir özellik. Yani bunu etkinleştirmeniz hesabınızın yararına olacaktır.

Diğer bir doğrulama metodu da Google Authenticator olacaktır. Google Authenticator hesabınıza giriş yaparken ve kripto para transferi yaparken hesabınızın güvenliğini arttırmaya yönelik bir uygulama. Telefonunuza indireceğiniz uygulamayı kurduğunuzda, her 30 saniyede bir oluşturulan şifreyi Binance’in ilgili bölümlerine gitmeniz gerekiyor.

Adres yönetimi de etkinleştirilmesi gereken bir diğer nokta. Adres yönetimini etkinleştirdiğiniz takdirde sadece sizin seçtiğiniz kripto para cüzdanlarına transfer yapılıyor. Ancak unutmayın bu yöntemi etkinleştirdiğinizde başka hesaplara 24 saat boyunca kripto para transferi yapamıyorsunuz. Bu adres defterine yeni eklediğiniz her cüzdan adresi için geçerli bir durum.

Bonus 2: Binance’e Para Yatırma ve Çekme

Binance para yatırma ve binance para çekme işlemleri için, ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz!

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl