Binance’i bile geçti: Huobi’nin devasa komisyon kazancı şaşırttı

Binance, işlem hacmiyle dünyanın en büyük borsası konumundayken Huobi, komisyondan kazandıklarıyla Binance'i geride bıraktı.

Singapur merkezli kripto para borsası Huobi Global’in işlem komisyonlarından 484 milyon dolar kazandığı bildirildi.

Binance’den daha çok kazandı

Hwaseong Jae Kyung adlı bir emtia ve dijital para uzmanına göre küresel kripto para borsası Huobi, 2018 yılı boyunca komisyonlardan 545 milyar Kore Wonu, yani yaklaşık olarak 484 milyon dolar (2 milyar 545 milyon TL) kazandı.

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası olan Binance, komisyonlardan 464 milyon dolar kazanırken bir diğer önde gelen borsa OKEx ise 240 milyon dolar elde etti.

Huobi türev piyasası Huobi DM’nin yöneticileri tarafından SludgeFeed ile paylaşılan veriler, borsanın komisyonlardan elde ettiği tahmini geliri doğruluyor.

Huobi, komisyon kazancıyla zirvede olmasına karşın geçtiğimiz Aralık ayında borsanın ayı piyasasından ötürü bazı personelleriyle yollarını ayırdığı yazılmıştı. Huobi yönetimi, bunun sadece kötü performans gösteren çalışanların işten çıkarılması olarak görülmesi gerektiğini söylemişti. Huobi’den bir yetkili de işten çıkarmaların ortasında borsanın hala ana faaliyet alanları ve diğer planlanan girişimler için daha fazla personel almayı istediğini ifade etmişti.

Singapur merkezli borsa için 2019 yılının dünyanın diğer bölgelerine genişleme yılı olacağı tahmin ediliyor.

Haber: CryptoGlobe

→ JP MORGAN ANALİSTLERİNDEN BITCOIN İÇİN ‘1260 DOLAR’ UYARISI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl