JP Morgan analistlerinden Bitcoin için ‘1260 dolar’ uyarısı

Küresel yatırım bankası JP Morgan'dan analistler, Blockchain teknolojisinin en az 3-5 yıl boyunca bankalar için gerçek bir fark yaratmayacağını öne sürerken Bitcoin'deki düşüşün devam edebileceğini iddia etti.

Reuters, JP Morgan’daki analistlerin bankaların Blockchain‘den en az 3-5 yıl boyunca faydalanamayacağını ve Bitcoin’in 1,260 doların altına düşeceğini tahmin ettiğini bildirdi.

Reuters’a göre büyük küresel yatırım bankasından analistler, kripto paraların gerçek değerinin hala kanıtlanmadığını, bu varlıkların yatırımcıların yalnızca altın, dolar ve diğer ana rezerv varlıklar ile küresel ödemeler sistemine olan inancını yitirdiği bir distopya senaryosunda anlamlı olacağını düşünüyor.

İlgili raporda şöyle deniyor:

 

“Resesyon ya da finansal krizler gibi aşırı senaryolarda bile işlem, yatırım ve hedge’leme için kripto paralardan daha likit ve daha az karmaşık araçlar var.”

JP Morgan ayrıca kripto para piyasasına kurumsal katılımın son altı ay içinde düştüğünü, piyasanın çoğunu bireysel yatırımcıların ve al-satçıların oluşturduğunu belirtti. Raporda şirket, kripto paraların ödemelerde kullanımındaki zorluğun süreceğini iddia etti ve 2018 yılında kripto para kabul eden büyük perakendeci olmadığını ekledi.

Analistler, Bitcoin‘in fiyatının yaklaşık olarak 2,400’e düşmesinin muhtemel olduğunu ve mevcut ayı piyasasının devam etmesi halinde 1,260 doların altına da gerilebileceğini öne sürdüler. Yayın saatinde en büyük kripto para, geçen haftaya göre yaklaşık yüzde 1.7 değer kaybederek 3,595 dolardan alıcı buluyor.

Yatırım bankası, Blockchain teknolojisinin en az 3-5 yıl boyunca bankalar için gerçek bir fark yaratmayacağını tahmin ederken dağıtık defter teknolojisinin (DLT) küresel bankalar için maliyetleri azaltma ve çeşitli karmaşık süreçleri dijitalleştirme potansiyeline sahip olduğu sonucuna vardı.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, 2017 yılının Eylül ayında Bitcoin’i ‘dolandırıcılık’ olarak adlandırmış, Blockchain’den övgü ile söz etmişti.

Haber: CoinTelegraph

→ ABD’NİN VENEZUELA LİDERİ OLARAK TANIDIĞI İSİM BITCOIN MERAKLISI ÇIKTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun