WSJ: Binance 1000’den fazla çalışanını işten çıkardı

Wall Street Journal, kripto para borsası Binance'in son haftalarda 1000'den fazla çalışanıyla yollarını ayırdığını iddia etti.

Geçtiğimiz ay toplam personel sayısı yaklaşık 8 bin olan Binance’in, işgücünün yüzde 20’sini işten çıkardığı haberleri manşetlerde yer almıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu haberler üzerinde devam eden söylentilere yanıt vererek bunu “FUD” olarak adlandırmıştı.

Zhao, “Her şirkette dönüşümler olur. Şirkete uyum sağlayamayan kişilerle vedalaşıyoruz.” demişti.

Wall Street Journal‘ın bir kaynağına dayandırdığı haberine göre ise, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, son haftalarda 1000’den fazla çalışanını işten çıkardı.

“Binance’te daha fazla işten çıkarmalar gelebilir”

Söz konusu kaynak, Binance’in daha fazla kişiyi işten çıkarmaya devam edebileceğini ve potansiyel olarak “personelinin üçte birinden fazlasını” işten çıkarabileceğini ileri sürdü.

Bu ayın başlarında Binance strateji müdürü Patrick Hillman şirketten ayrıldığını doğrulamış ve bunun dostane koşullar çerçevesinde olduğunu söylemişti. Fortune, Hillman’ın diğer üst düzey yöneticilerle birlikte şirketten ayrıldığını bildirmişti.

Geçtiğimiz hafta Binance CEO’su Changpeng Zhao biraz iyimser bir tablo çizerek, platformunu önümüzdeki altı ila 18 ay içinde daha yüksek işlem hacmi için hazırladığını söylemişti. “Henüz yolun çok başında” olduklarını söyleyen Zhao, “Bana göre bu sektörde genişleme için büyük bir alan var. Bu nedenle sürekli iyimser bir bakış açısına sahibim. Mesleğim geliştirme olduğu için olaylara hep iyi tarafından bakmaya çalışıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl