Binance, Japonya’daki sel felaketinin kurbanları için harekete geçti

Kripto para borsası Binance, Japonya'daki sel felaketinin kurbanları için harekete geçerek bir bağış kampanyası başlattı. Platformun kendisi bağış kampanyası kapsamında 1 milyon dolar bağışlayacağını bildirdi.

Japonya’nın batısında etkilil olan şiddetli yağış sel felaketine neden oldu. Yüzlerce evi sular basarken yollar ulaşıma kapandı. Yaklaşık olarak 1 milyon 600 bin kişinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı, 50 kişinin öldüğü, 50 kişinin ise kayıp olduğu bildiriliyor.

Bölgede toplamda 4.7 milyon kişi için tahliye önerisi verildi. 48 bin kişiden oluşan sivil savunma, polis ve itfaiyenin oluşturduğu arama kurtmarma ekipleri, afet sırasında kaybolanları bulmak için çalışıyor.

Bu arada bölgede yağışlar hala sürüyor ve birkaç gün daha sürmesi bekleniyor.

Japonya’da yaşanan bu sel faleketinin ardından kripto para borsası Binance de harekete geçti. Bir bağış kampanyası başlatan Binance, tüm kripto para meraklılarına kampanyaya katılma çağrısı yaptı.

Platform, ilk olarak 1 milyon dolar bağışladı. Bağış için paylaşılan Ethereum adresinde – 0xA73d9021f67931563fDfe3E8f66261086319a1FC – ise yaklaşık 5 saat içinde 100 bin dolar birikti.

Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, konuyla ilgili olarak “Kalplerimiz Batı Japonya’daki kurbanlarla. Binance BNB, BTC ya da JPY ile 1 milyon ABD Doları’na eşdeğerde bağış yapacak. Ayrıca kripto ortaklarımızdan bize katılmalarını, ihtiyaç duyan arkadaşlarımıza yardım etmelerini istiyoruz.” dedi.

Zhao ayrıca gelecekte borsada listelenmek isteyecek projelere ise bağış yapmaları halinde bonus puanı verebileceklerini, bağışladıkları tutarı listeleme ücretine sayabileceklerini bildirdi.

→ BLOCKBID’İN COO’SU: BITCOIN COŞKUSU NEREDEYSE BAŞLADI BİLE

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl