Binance, Güney Kore’ye genişlemeyi planlıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, çeşitli ülkelerdeki girişimlerinin ardından şimdi de Güney Kore'ye genişlemeyi planlıyor.

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dünyanın en büyük kripto ticaret pazarlarından biri olan Güney Kore’ye girmeyi planlıyor.

CCN’in Business Korea’den aktardığına göre, Binance halihazırda Güney Kore’deki yöneticileri işe alma sürecinin içerisinde ve 2018 yılında üç ile beş yerel şirket kurmayı planlıyor.

Haberde Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun hafta sonu Seul’deki Blockchain Partners Summit’te açılış konuşmacısı olarak yer aldığı ve Güney Kore pazarının öneminin altını çizdiği belirtiliyor.

Binance, bir yıldan kısa bir süre önce, borsasına ve resmi internet sitesine Korece dil desteği eklemişti.

Bir aydan kısa bir süre önce ise Binance, Uganda’da bir kripto-fiat (itibari para) borsası başlatmak üzere olduğunu açıklamıştı.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Güney Koreli finansal düzenleyiciler ICO’ları Çin gibi bir para toplama yöntemi olarak yasaklamışlardı. Bu yılın başlarında ise ülkenin iktidar partisinin bir üyesi olan Hong Eui-rak, parlamentodaki diğer yasa yapıcıların desteğini alarak ICO’ların yasallaştırılmasına yönelik bir yasa tasarısı sunmuştu.

→ TÜRKİYE’DEKİ KRİPTO PARA DOLANDIRICILIĞI OPERASYONUNDA 30 KİŞİYE GÖZALTI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl