Binance, kritik ismi Singapur CEO’su yaptı

Regülasyonlarla ilgili ciddi adımlar atan ve bu konudaki uyum isteğini devletlere göstermeye çalışan Binance, Singapur kolu için çok önemli bir ismi CEO'luk pozisyonuna getirdiğini açıkladı. Şirket, geçen hafta birçok medya kuruluşunda da haberi yer aldığı gibi, Abu Dabi'nin Küresel Piyasalar Merkezi eski başkanı Richard Teng'i başa getirdiğini duyurdu.

binance-coin

Dünyanın en büyük borsası olarak gösterilen Binance, Singapur kolu için Abu Dabi’nin Küresel Piyasalar Merkezi’nde başkanlık yapan ve Singapur Para Otoritesi’nde 13 yıl kurumsal finans direktörü olan Richard Teng’i CEO’luk görevine getirdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili konuşan Teng, blok zinciri ve kripto para teknolojilerinin benimsenmesinin ciddi şekilde hızlandığını ve bu yüzden endüstri liderleriyle ve kanun yapıcılarla çok daha fazla çalışmak zorunda olduklarını söyledi ve “Bu endüstrinin büyümesini sürdürülebilir kılmalıyız” dedi.

Regülasyon departmanı 5 kat büyüdü

2017’de özellikle kripto para piyasasının ilgi gördüğü bir dönemde, birçok borsa KYC işlemleri konusunda gecikmeler yaşarken, bu süreyi kısa turan Binance milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Geçene seneler içinde daha da büyüyen borsa milyarlarca dolar hacme sahip olurken, bu sene ise birçok ülkenin radarına girmişti. Borsa Avrupa’da vadeli işlem özelliklerini kaldırırken, KYC konusunda da daha sert tedbirler almaya başladı. Binance ayrıca regülasyonlarla ilgili departmanındaki çalışan sayısını da yaklaşık 5 kat artırdı.

Teng’in kuruma katılmasıyla ilgili konuşan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Richard’ın daha stratejik ortaklıklar sağlamada, inovasyonu teşvik etmede ve kripto para ekosistemini ilerletmede Binance Singapur’a liderlik edecek olmasından mutluyuz” dedi.

Binance şu anda Singapur’da Binance Asya Hizmetleri olarak hizmet veriyor ve Ödeme Hizmetleri Yasası’ndan da muaf tutuluyor. Şu anki geçici muafiyet sayesinde borsa başvuruları gözden geçirilirken müşterilerine hizmet sağlayabiliyor. Başvuru onaylandığı reddedildiği ya da geri çekildiği esnada, bu muafiyet de sona erecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl