Kurucu ortağı Binance’in geleceğiyle ilgili önemli ipuçları verdi

Binance'in kurucularından He Yi, 18 Mayıs'ta WeChat grubunda bir soru-cevap etkinliğine katıldı. 4 saatlik bir sohbet sırasında Yi, Binance'in geleceğine dair önemli ipuçları verdi.

Binance’in kurucularından He Yi, 18 Mayıs’ta WeChat grubunda bir soru-cevap etkinliğine katıldı. 4 saatlik bir sohbet sırasında Yi, Binance’in geleceğine dair önemli ipuçları verdi.

Yi, gelecekte itibari paralarla ticarete izin vereceklerini ancak bunun ön koşulunun tamamen yasalarla uyumluluk olduğunu söyledi.

Binance yöneticisi sözlerinin devamında ise Binance‘in gelecekte merekzsiz ticaret platformunu çalıştıracak Binance blok zincirine dayalı olacağını açıkladı.

Yi’nin açıklamaları şu şekildeydi:

“Gelecekte itibari paralarla ticarete izin vereceğiz ancak bunun ön koşulu tamamen yasalara uyumluluk. Bu zaten başlamış durumda.

Binance, merkezi olmayan ticaret platformumuzu çalıştıracak Binance blok zinciri tabanlı olacak. BNB, bu ekosistemin yakıtı olacak. BNB, sistemimizde evrensel kredilerdir. Geçmişte para yatırmak için itibari paraları kullandınız. Şimdi tüm ekosistemimizde BNB kullanıyorsunuz.

Uzun vadede Binance’in tıpkı Bitcoin gibi kendi kendini sürdürebilen bir sistem haline gelmesini umuyoruz. Bu Blockchain ve dijital para endüstrisinde kendi varlıklarımızı yönetebilecek ve aktarabileceğiz.”

Yi’nin sözlerinden hareketle, eğer Binance merkezi borsa sisteminde yakaladığı başarıyı merkezsiz borsada da sürdürebilirse Binance Coin’in geleceğinin parlak olduğu söylenebilir. Ancak son dönemde borsalar arasındaki rekabet gittikçe kızışmaya başladı. Uzun bir süredir hacimdeki liderliğini kimseye kaptırmayan Binance, son zamanlarda ikinci, hatta üçüncü sıraya geriledi. Şu anda OKEx, dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda. İkinci sırayı Binance, üçüncü sırayı ise Huobi işgal ediyor. Fakat bu borsalar arasında hacim açısından uçurum bulunmuyor.

Öte yandan Bitfinex de bu rekabete ortak olabilmek için borsadaki kripto para çeşidini genişletme yönünde pek alışılmadık bir politika izliyor.

→ OKEX’İN İSTİFA EDEN CEO’SU RAKİP BORSAYA TRANSFER OLDU

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl