Binance yeni Launchpool projesini açıkladı: Yarın başlıyor

Binance borsası 50. Launchpool projesi olarak Arthur Hayes'in de destek verdiği Ethena'yı (ENA) duyurdu. BNB ve FDUSD havuzları üzerinden ENA kazanmak için staking işlemleri yarın başlayacak. Genel listeleme ise 2 Nisan günü açılacak.

Binance borsası yeni ve 50. Launchpool projesi olarak bu sabah erken saatlerde Ethena (ENA) duyurusu yaptı. Ünlü trader ve BitMEX borsasının kurucularından olan Arthur Hayes’in de danışmanlık desteği verdiği Ethena’nın token’ı olan ENA için BNB ve FDUSD stake işlemleri bu gece TSİ 03.00’dan (30 Mart) itibaren başlayacak. Stake işlemleri 3 gün sürecek. Bu sürecin ardından ise ENA genel listelemeye açılacak. Genel listeleme 2 Nisan günü TSİ 11’de başlayacak.

ENA’nın listeleneceği kripto işlem çiftleri de; ENA/BTC, ENA/USDT, ENA/BNB, ENA/FDUSD ve ENA/TRY olacak.

Toplam arzı 15 milyar adet olan ENA’da, 300 milyon adet token Launchpool için ayrılmış durumda bulunuyor. Bu rakamın 240 milyon adedi BNB havuz ödülüne, 60 milyonu ise FDUSD havuz ödülüne ayrıldı.

Ethena (ENA) nedir?

Ethereum blok zinciri üzerinde yaratılan olan bir merkeziyetsiz finans protokolü olan ENA, USDe adında bir sentetik dolara sahip… Sene başoı sadece 85 milyon dolar piyasa değerine sahip olan USDe’nin şu anki değeri ise 1.3 milyar dolar civarında bulunuyor.

Ethena’nın sentetik doları USDe, yatırımcılarına, Lido’nun stETH tarzı likit staking token’larını koruyucu varlıklar olarak kullanarak, sabit getiriler sağlıyor. Ayrıca bu token’lar, türev borsalardaki sürekli vadeli kısa Ether pozisyonları ile dengelenerek 1 dolarlık kalıcı fiyat sabitlenmeye çalışılıyor.

750 milyon adetlik airdrop yapılacak

Ethena ayrıca USDe sahibi olan ve token’larını (USDe’lerini) sisteme kilitleyen kulllanıcılarına da toplamda 750 milyon adede varan ENA airdrop’u yapacak. Süreç 1 Nisan’da sona erecek. 2 Nisan’dan itibaren ise kullanıcılar ENA token’larını talep etmeye başlayabilecek. Airdrop’un ardından ise Ethena, yeni teşvikler için yeni bir airdrop daha yapacak.

2 Nisan günü itibarıyal diğer birçok kripto para borsasının da ENA’yı listelemesi bekleniyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl